دیواندری با بیان اینکه بانک‌ها چهار استراتژی دارند، تصریح کرد: برخی بانک ها ترجیح می‌دهند مدل سنتی را ادامه دهند و کاری انجام ندهند و برخی بانک‌ها ترجیح می دهند به مکانی برای ارائه خدمت به موسسات مالی و فین‌تک‌ها تبدیل شوند که این دو استراتژی توصیه نمی‌شود.
دلار بازار آزاد ارزانتر از صرافی ها شد
با ادامه سیر نزولی قیمت ها در بازار ارز، دلار درحالی به نرخ 9900 در بازار آزاد فروخته می شود که تفاوتی 200 تومانی با قیمت صرافی های دولتی دارد.
دلار و یورو افت قیمتی داشتند
امروز سیر نزولی قیمت ها در بازارهای ارز و طلا ادامه یافت و بهای هر سکه با کاهش ۲۵۰ هزار تومانی به ۳.۵۹۰ میلیون تومان رسید و دلار و یورو نیز شاهد افت ۲۴۰ و ۳۵۰ تومانی شدند.
حذف دلار در معاملات بین کشورها
عبدالناصر همتی از حذف دلار در معاملات بین کشورها و ساخت کانال های مبادلاتی جدید خبر داد.
قیمت یورو تغییری نکرد
قیمت دلار در صرافی های دولتی نسبت به روز گذشته ۳۶۰ تومان کاهش یافت و یورو هم تغییری نکرد.
بحران ارزی همزاد با بحران بانکی شکل گرفت
حسین عبده تبریزی در همایشی با عنوان امنیت اقتصادی اظهار داشت بحران ارزی همزاد با بحران بانکی شکل گرفته است.
واردات اسکناس ارز آزاد شد
گمرک اعلام کرد: واردات اسکناس ارز با رعایت مقررات بانک مرکزی و بدون ممانعت دستگاه‌های امنیتی، انتظامی و گمرک آزاد بود و هرگونه ممانعت، تخلف اداری محسوب می‌شود .
قیمت سکه و دلار افزایش یافت
در اولین روز هفته قیمت سکه با ۴۸۵ تومان افزایش به بیش از ۴.۳ میلیون رسید و دلار هم ۷۰ تومان گران تر شد و به ۱۱.۴۰۰ هزار تومان بالغ شد.
از آغاز فعالیت سامانه نیما ، ۶.۸ میلیارد یورو ارز  تامین شده است
بانک مرکزی اعلام کرد از آغاز فعالیت سامانه نیما ، ۶.۸ میلیارد یورو ارز بابت واردات کالاها و خدمات مورد نیاز 13 صنعت بورسی و غیر بورسی تامین شده است.
قیمت طلا افزایش یافت
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۲۳۹ دلار و ۹۰ سنت رسید.
اسحاق جهانگیری بانک، بورس و بیمه را سه محور مهم اقتصاد اعلام کرد
معاون اول رئیس جمهور با اعلام انتظاری مهم از صنعت بیمه و سه محور مهم اقتصاد، افزایش بیش از ۲۵ درصدی سهم نفت در بودجه سال آتی را بعید و بانک، بورس و بیمه را سه محور مهم اقتصاد دانست.
روند نزولی قیمت ها تکرار شد
روند نزولی قیمت ها در بازارهای ارز و طلا امروز هم تکرار شد و طی آن دلار و یورو با افت 220 و 225 تومانی و سکه طرح جدید با کاهش 17 هزار تومانی همراه شد.
مجلس  بانک مرکزی را موظف به واریز مالیات علی‌الحساب و سود سهام بودجه کرد
نمایندگان مجلس با اصلاح تبصره‌ای از قانون بودجه ۹۷، بانک مرکزی را موظف به واریز مالیات علی‌الحساب و سود سهام بودجه کردند.
رئیس کل بیمه مرکزی; دنبال کاهش ریسک بیمه با ورود صنعت بیمه به بورس  و انتشار اوراق ریسک هستیم
رئیس کل بیمه مرکزی با بیان این که به دنبال کاهش ریسک بیمه با ورود صنعت بیمه به بورس و انتشار اوراق ریسک هستیم، تاکید کرد: به خصوص در شرایط تحریم مثمر ثمر خواهد بود؛ ضمن اینکه گسترش بیمه زندگی در کشور از اهمیت خاصی برخوردار است و در شرایطی که با تورم مواجه هستیم، مشوق های دیگری در کنار این بیمه می تواند به افزایش جذابیت آن کمک کند.
سهم ۸۲ درصدی پتروشیمی ها در عرضه ارز به نیما
مهدی کسرایی پور با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری دوشنبه شب شبکه دو سیما افزود: مدیریت موثرتر تقاضای ارز به ویژه در حوزه اسکناس های نقدی موجب آرامش در بازار ارز شده است. وی ادامه داد: در حوزه واردات کالا مشکل زیادی وجود نداشته است و بخشی از نیازهای ارزی این حوزه توسط بانک مرکزی و بخشی هم از طریق ارز حاصل از صادرات غیرنفتی سامانه “نیما” پاسخ داده شد. کسرایی پور اضافه کرد: برخی اخبار و شیطنت سایت ها و شبکه های اجتماعی بر روی بازار ارز اثر می گذاشت اما تصمیمات اخیر بانک مرکزی مبنی بر مداخله هدفمند و هوشمند بانک مرکزی موجب آرامش در این بازار شد. مدیرکل سیاست ها و مقررات ارزی بانک مرکزی با اشاره به اینکه صادرکنندگان، سربازان امروز عرصه اقتصادی ما هستند، گفت: از آن ها تشکر می کنیم.
علت های کاهش نرخ دلار و یورو
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر عملیاتی شدن ارز تک نرخی و انتقاد از دولت برای صدور متعدد بخشنامه های صادراتی، علل کاهش قیمت دلار و یورو را اعلام کرد.
مدیریت موثرتر تقاضای ارز موجب آرامش در بازار ارز شد
مدیرسیاست‌ها ارزی بانک مرکزی با اعلام عدم بازگشت 15.7میلیارد یورو ارز صادراتی گفت: شرکت های پتروشیمی طی 8 ماه با سهم 82 درصدی اقدام به عرضه5.7 میلیارد یورو در سامانه نیما کرده اند.
بایدها و نبایدهای قانون عملیات بانکی بدون ربا
مدیرعامل بانک صادرات ایران تشریح کرد:
حجت الله صیدی اهمیت ثبات پولی را در تسهیل و بهینه‌سازی تصمیم‌گیری‌های سرمایه‌گذاری و مصرف دانست و گفت: در مقابل اهمیت ثبات مالی تخصیص کارآمد منابع مالی و زمینه‌سازی ثبات پولی است.
رئیس کل بانک مرکزی به صورت سرزده از صرافی های خیابان فردوسی بازدید کرد.
یشترین درآمد از محل اعطای وام را موسسه اعتباری ملل و بانک پارسیان بدست آورده است
بررسی چند بانک و موسسه اعتباری فعال در بازار سرمایه نشان می دهد در میان آن ها موسسه اعتباری ملل و بانک پارسیان بیشترین درآمد را از محل اعطای وام به دست آورده اند.
پذیرش اولیه بزرگترین تولیدکننده تخم مرغ خاورمیانه
مدیرعامل بانک کشاورزی از پذیرش اولیه بزرگترین تولیدکننده تخم مرغ خاورمیانه در بورس خبر داد.