اخبار کوتاه
نماینده سابق کنگره اعلام کرد:
یادداشت تلگرامی کامیار فراهانی، تحلیل گر بازار سرمایه ؛
در یادداشتی بررسی شد؛
مدیرعامل فرابورس ایران مطرح کرد:
امیر هامونی گفت: در فرابورس ایران بالغ بر ۱۵ ابزار مالی و نهاد جدید وارد بازار سرمایه شده است که این ابزارسازی ‌ها فرایند و پروسه طولانی را طی کرده است در حالیکه Sandbox می‌تواند این فرایند را کوتاه و مدیریت کند.
قانون منع واردات خودرو چالش هایی را به همراه داشت
قانون منع واردات خودرو نه تنها کسب و کار نمایشگاه داران را کساد کرده بلکه بسیاری از شرکت های وارد کننده خودرو را نیز با چالش های تعدیل نیرو انسانی و ارائه خدمات پس از فروش روبرو کرده است.
سهم ۴۳ درصدی اوراق سلف در تامین مالی بخش خصوصی
مدیرعامل تامین سرمایه تمدن با اشاره به راه های تامین مالی دولت از بازار سرمایه، از سهم ۴۳ درصدی اوراق سلف از کل اوراق بدهی منتشر شده توسط بخش خصوصی در سال گذشته و علت آن خبر داد.
جهش خیره کننده صادرات سنگ آهن
عملکرد 8 ماهه تجارت خارجی حکایت از جهش خیره کننده صادرات کنسانتره سنگ آهن و افزایش 46 درصدی محصولات فولادی دارد.
سهام شرکت فرابورس با موافقت هیات پذیرش از بازار پایه ارتقا یافت
سهام شرکت فرابورس با موافقت هیات پذیرش از بازار پایه ارتقا یافت و این شرکت 100 میلیارد تومانی راهی بازار اول معاملات شد.
تمام مردم ایران از بنزین سهم دارند
یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفته است تمام مردم ایران از بنزین سهم دارند و باید به حساب انها یارانه سوخت را واریز کنیم.
استرالیا توانست در صادرات LNG از قطر پیشی بگیرد
استرالیا طبق آمارهای مؤسسه ریفینیتیو اکون توانست در صادرات LNG از قطر پیشی بگیرد و تبدیل به اولین صادرکننده این گاز در جهان شود.
قیمت نفت امروز افزایش یافت
قیمت هر بشکه نفت برنت امروز به دو دلیل با ۷۲ سنت معادل ۱.۲ درصد افزایش به ۶۰ دلار و ۹۲ سنت رسید.
عملکرد مالی شرکت های لیزینگی وابستگی شدیدی به قیمت خودرو و نوع فعالیت خودروسازان دارد
شرکت های لیزینگ دومین گروهی هستند که از افزایش قیمت خودرو منتفع شده و تاثیرات مثبتی را دریافت می کنند. برای درک بهتر این مطلب به بررسی صورت مالی شرکت رایان سایپا(ولساپا) به عنوان یکی از شرکت های بزرگ صنعت لیزینگ پرداخته ایم.
عرضه بیش از 112 هزار تن ورق فولادی شرکت فولاد مبارکه اصفهان
تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز چهارشنبه 21 آذرماه میزبان عرضه 112 هزار و 100 تن انواع ورق های فولادی شرکت فولاد مبارکه اصفهان است.
کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت لوازم خانگی
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران از کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت لوازم خانگی شرکت بورسی و چند برند دیگر خبر داد و زمان اعمال این رویداد و عرضه دلار ۵ هزار تومانی را پیش بینی کرد.
یکشنبه‌ آینده کمیسیون اصل ۹۰ برگزار خواهد شد
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از جلسه هفته‌ آینده این کمیسیون با حضور وزیر صنعت و دستگاه‌های نظارتی برای بررسی موضوع افزایش قیمت خودرو خبر داد.
توضیحات مدیر عامل ذوب آهن به سئوالات سازمان بورس
مدیرعامل ذوب آهن درباره اثر راه اندازی کوره بلند در افزایش ظرفیت تولید سال آینده، قیمت خرید زغال سنگ و رفع بندهای حسابرس و تکالیف مجمع سالانه ، توضیح داد.
بررسی گروه های مثبت و منفی دیروز بازار سهام امیدواری به آینده بورس را نشان داد
یک کارشناس با بررسی گروه های مثبت و منفی دیروز بازار سهام و دلایل تکرار سیر نزولی قیمت ها ، عوامل موثر برای امیدواری به آینده بورس را اعلام کرد.
نماد دو شرکت دارای صف فروش بسته شد
امروز سهام دهمین شرکت گران بازار بدون دامنه نوسان و حجم مبنا داد و ستد و نماد دو شرکت دارای صف فروش بسته می شود و آخرین مهلت دو سهم حق تقدم منفی است.
مدیرعامل زامیاد از تولید نسل جدید وانت های پادرا و پیکاپ ریچ خبر داد
مدیرعامل زامیاد از تولید نسل جدید وانت های پادرا و پیکاپ ریچ از ابتدای سال آینده و افزایش سهم ۴۰ درصدی بازار در سال ۹۸ خبر داد.
هزینه‌های قابل قبول مالیاتی طرح های عمرانی با مشارکت بانک‌ها ابلاغ شد
وزیر اقتصاد مصادیق هزینه‌های قابل قبول مالیاتی طرح های عمرانی از طریق مشارکت بانک‌ها و سایر منابع مالی و پولی را ابلاغ کرد.
عصر امروز نشست هم اندیشی بررسی چالش های نظام بانکی برگزار می شود
مهمترین چالش های صنعت بانکداری، عصر امروز با حضور وزیر سابق اقتصاد، قائم مقام بانک مرکزی، مدیرعامل بانک بورسی ، عضو کمیته فقهی سازمان بورس و استاد دانشگاه تهران بررسی می شود.
عصر امروز نشست هم اندیشی بررسی چالش های نظام بانکی برگزار می شود
مهمترین چالش های صنعت بانکداری، عصر امروز با حضور وزیر سابق اقتصاد، قائم مقام بانک مرکزی، مدیرعامل بانک بورسی ، عضو کمیته فقهی سازمان بورس و استاد دانشگاه تهران بررسی می شود.
ایران در فروش نفت خود به مشتریان آسیایی بزرگترین تخفیف یک دهه گذشته را ارائه داده است
خبرگزاری رویترز گزارش داده است که ایران در فروش نفت خود به مشتریان آسیایی بزرگترین تخفیف یک دهه گذشته را ارائه داده است.
رویترز از بیشترین تخفیف نفتی ایران در طول 10 سال گذشته خبر داد
رویترز از بیشترین تخفیف نفتی ایران در طول 10 سال گذشته خبر می دهد.قیمت نفت سبک ایران 30 سنت کم تر از نفت سبک عربستان است.
عرضه 60 هزار تن قیر و گوگرد در تالار صادراتی
تالار صادراتی بورس کالای ایران روز سه شنبه 20 آذرماه میزبان عرضه 50 هزار و 895 تن قیر و 10 هزار تن گوگرد است.
اعمال قیمت‌های جدید باعث شده تا فروش حواله‌ای لاستیک توقف کوتاهی داشته باشد
سخنگوی انجمن صنعت تایر از افزایش ۲۰ و ۳۲ درصدی قیمت لاستیک خبر داد و گفت: اعمال قیمت‌های جدید باعث شده تا فروش حواله‌ای لاستیک توقف کوتاهی داشته باشد.