وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد:
وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست با مدیران برندهای برتر کشور با بیان اینکه مدیران برندهای برتر جزو افتخارات کشور هستند، گفت: مدیران این برندها بهترین جمع فکری برای توسعه صادرات است.
وزیر امور اقتصادی و دارایی؛
وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به برخی انتقادات در خصوص سامانه ارزی نیما، گفت: ممکن است برخی مشکلات در این خصوص وجود داشته باشد اما در شرایطی که کشور با تنگناهایی در خصوص ورود ارز به کشور مواجه است، اتخاذ تدابیری برای مدیریت تقاضای ارز، ضروری است.
با وحدت و تلاش، از مشکلات اقتصادی عبور می کنیم
رییس جمهور:
رئیس جمهور در جلسه شورای اداری و افتتاح همزمان پروژه های اقتصادی و زیربنایی استان هرمزگان، با تأکید بر اینکه امروز در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم، گفت: باید همه شرایط امروز کشور را که تحمیل یک جنگ اقتصادی از سوی دشمنان است، درک کنیم و بی تردید با امید به آینده و وحدت و تلاش، از مشکلات عبور می کنیم.
بیانیه وزرای انگلیس، آمریکا، عربستان علیه ایران
وزرای خارجه انگلیس، آمریکا، عربستان سعودی و امارات پس از نشستی در شهر «ورشو»، ایران را به ایجاد بی‌ثباتی در یمن متهم کردند!
توتال کارکنان خود را از ونزوئلا خارج کرد
مدیر اجرایی گروه انرژی فرانسوی توتال گفت این شرکت باقیمانده کارکنان خود را از ونزوئلا خارج کرده و حساب های بانکی خود را در این کشور در نتیجه تحریم های آمریکا بسته است.
افزایش 25 درصدی دستمزد کارگران
یک کارشناس حوزه کار ضمن بیان دخالت بیش از حد دولت در تعیین دستمزد پیش بینی کرده است که با توجه به نرخ تورم و سبد معیشت حداقل دستمزد کارگران 25 درصد افزایش می‌یابد.
تهیه بسته سیاستی برای برون رفت از مشکلات سیستان و بلوچستان
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت یکی از برنامه هایی که در زمان بررسی صلاحیت به عنوان وزیر امور اقتصادی و دارایی در مجلس شورای اسلامی مطرح کردم این بود که این وزارتخانه باید به گونه ای اداره شود که ضمن حفظ نقش ستادی خود، در عمل بتواند با بخش مستقیم اقتصاد جامعه آشنا و در ارتباط باشد.
اتخاذ تدابیری برای مدیریت تقاضای ارز ضروری است
وزیر اقتصاد در جمع اساتید دانشگاههای استان هرمزگان گفت: در شرایطی که کشور با تنگناهایی در خصوص ورود ارز به کشور مواجه است، اتخاذ تدابیری برای مدیریت تقاضای ارز، ضروری است.
افزایش چشمگیر بهای نفت در بورس کالای نیویورک
در پی اعلام جزئیات کاهش تولید اوپک، بهای نفت در پایان معاملات روز جمعه بازار نیویورک (نایمکس) افزایش چشمگیری یافت.
سبد حمایت غذایی 200 هزار تومانی به حساب کارگران واریز خواهد شد
طبق وعده ها امروز سبد حمایت غذایی 200 هزار تومانی به حساب کارگران واریز می شود.
98 درصد از اعتبارات بودجه 98 وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به بیمه تامین اجتماعی اختصاص می یابد
در بودجه ۹۸، حدود 98 درصد از اعتبارات هزینه‌ای که برای وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی اختصاص داده شده است به بیمه‌های اجتماعی اختصاص می یابد.
پروژه 800 واحدی در جنوب شهر توسط بنیاد مستضعفان اجرا شد
پروژه الگویی جنوب کلان‌شهر تهران طبق برنامه توسط هلدینگ عمران و مسکن ایران به عنوان زیرمجوعه بنیاد مستضعفان در حال ساخت است.
پزشکان موظف به پرداخت مالیات بالا شدند
عضو کمیسیون تلفیق مجلس از موظف بودن پزشکان در پرداخت مالیات خبر داد و گفت: پزشکان متناسب با درآمد بالایی که دارند موظف هستند مالیات بالایی را هم پرداخت کنند.
مهلت صادر کنندگان برای وارد کردن ارز به بازار تمام شد
مهلت داده شده به صادر کنندگان برای وارد کردن ارز به چرخه بازار تمام شده است و مدیران نظام بانکی قرار است تا با شرکت هایی که صادر کننده هستند و ارز آوری نداشتند برخورد کرده و خدمات ارائه ندهند.
نیاز آموزش و پروش به بودجه 70 هزارتایی
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش از نیاز این وزارتخانه به بودجه 70 هزارتایی خبرداد.
افشای ابعاد هولناکی از واگذاری ها در یک دهه اخیر
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در گفتگویی پرده از ابعاد هولناک خصوصی سازی های یک دهه اخیر بر می دارد که برخی از این واگذاری ها مانند هپکوی اراک صنایع منحصربه فردی را به دچار فروپاشی ساختند.
کشوری با دو نرخ تورم نداریم
رئیس مرکز آمار ایران در انتقاد از انتشار آمارهای اقتصادی توسط بانک مرکزی، بر رفع موازی کاری آماری تاکید کرد و گفت: در دنیا کشوری نداریم که دو نرخ تورم و دو نرخ رشد اقتصادی داشته باشد.
بروزرسانی فهرست بانک های مجاز مشمول تسویه بدهی از طریق صدور اوراق تسویه خزانه
معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور، از اتمام ظرفیت بانک های ملی ایران، ملت، بانک شهر، دی، تجارت، رفاه کارگران، پست بانک، پاسارگاد، صادرات ایران، توسعه تعاون و موسسه مالی و اعتباری کوثر خبر داده است.
مبلغ وام مسکن در لایحه بودجه 98 بدون تغییر باقی ماند
باوجود تورم های پی در پی که این روزها شاهد آن هستیم مبلغ وام مسکن در لایحه بودجه 98 بدون تغییر باقی ماند و این یعنی سخت تر شدن ازدواج جوانان در سال 98.
بیشتر بورس ها سال ۲۰۱۸ میلادی را سرخ رنگ به پایان بردند
بیشتر بورس های جهان سال ۲۰۱۸ میلادی را سرخ رنگ به پایان بردند. از بین ۱۰۰ شاخص مورد مطالعه، تنها ۲۷ شاخص توانستند بازه زمانی یک ساله را در مدار مثبت به پایان ببرند.