یک عضو شورای شهر خبر داد:
طبق مصوبه شورای عالی شهرسازی، شهرداری تهران حق صدور پروانه ساخت مگر برای نوسازی بافت فرسوده در ۵ سال آینده را ندارد
تمدید تعلیق از لیست سیاه FATF گام مثبتی در روابط بانکی است
معاون حقوقی رییس جمهوری:
باید توجه داشت که تصویب لوایح چهارگانه قبل از هر چیز به خود ما کمک می کند که بانکداری بهتری داشته باشیم و امکان نقل انتقالات مالی ناشی از برخی جرائم و تخلفات مالی را کاهش دهیم. به همین دلیل بیش و پیش از هر چیز باید برای بهبود نظام بانکی و مالی خود و حفظ امنیت روابط بانکی و مالی این قدم ها را برداریم.
صندوق توسعه ملی مفید است به شرط آنکه کارکردش را از دست ندهد
یک کارشناس پولی در خصوص اصلاح ساختار صندوق توسعه ملی و احیای آن در راستای تثبیت ارزش پولی برخی موضوعات را تشریح کرد.وی گفت:صندوق توسعه ملی می‌تواند بسیار مفید باشد به شرط آنکه کارکردش را از دست ندهد.
اتحادیه اروپا به دنبال سیستم مقابله با تحریم‌های آمریکا علیه ایران
موگرینی:
فدریکا موگرینی گفت که اتحادیه اروپا در حال کار برای عملیاتی کردن سیستم مقابله با تحریم‌های آمریکا علیه ایران است.
داده های اقتصادی چین، دنیا را بهت زده کرد
رشد تولید ناخالص داخلی چین نیز نسبت به چهار ماهه ابتدایی سال در این کشور بسیار پایین بوده است و حتی نسبت به بحران مالی سال 2008-2009 در جهان نیز اوضاع اقتصادی این کشور وخیم تر گزارش شده است .
پورابراهیمی: افزایش نرخ سود سپرده های بانکی هزینه سنگینی بر نظام بانکی تحمیل کرد
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که افزایش نرخ سود سپرده ها در هفته های پایانی سال ۱۳۹۶ غیرکارشناسی و اشتباه بود گفت: اگرچه این تصمیم برای یک بازه زمانی کوتاه مدت بود ولی بدبختانه امروز به یک روند در نظام بانکی تبدیل شده است
13.5 میلیارد دلار برای 25 قلم کالای اساسی اختصاص داده شد
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تخصیص 13.5 میلیارد دلار برای 25 قلم کالای اساسی خبرداد
تولید پنج ماهه فولاد خام حدود 11 درصد رشد کرد
تولید فولاد خام در مدت مشابه سال گذشته هشت میلیون و 418 هزار و 800 تن گزارش شده است.
به آینده بهتر،امیدوارم
رییس جمهور:
در تمام دوره فعالیت ۵ ساله دولت، پیوسته هفته ای دو جلسه اقتصادی با مسئولین، مدیران و مشاوران اقتصادی برگزار شده و در دولت ، هیچ تصمیمی بدون مشورت با کارشناسان اتخاذ نشده است.
رویکر ایران به FATF مطالبه گرانه است
یک کارشناس حقوقی در حالیکه رویکرد ایران را در خصوص پیوستن به FATF را مطالبه گرانه دانست افزود: به نظر می رسد اغلب کشورهایی که با ایران تعامل دارند حتی چین و روسیه در خصوص منابع مالی سوالاتی مطرح می کنند.
بانکها قربانی مشکلات اقتصادی جامعه
سوری عضو هیئت علمی دانشگاه شریف بانکها را قربانی مشکلات اقتصادی جامعه دانست و بالا بودن نرخ بهره بانکی را ریشه در بالابودن نرخ پول در کشور مطرح کرد.
دلایل سونامی در بازار سهام امریکا
در جلسه‌ اخیر کمیته بازار باز فدرال رزرو با وجود اینکه اعضا از آمارهای کلان اقتصادی مانند نرخ تورم، نرخ بیکاری و تداوم رشد اقتصادی راضی بودند و آن را مطابق با پیش‌بینی‌ها می دانستند و حتی به همین دلیل دست به سیاست انقباضی که نماد آن افزایش نرخ بهره است زدند، اما در بیانیه پایانی خود نسبت به چشم انداز پرتنش اقتصاد بین الملل و اثرات زیانبار آن ابراز نگرانی کرده بودند.
لایحه مالیات بر ارزش افزوده در نشست مجمع نمایندگان استان تهران و شورای شهر تهران بررسی شد
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از بررسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده در جلسه اعضای مجمع نمایندگان استان تهران و شورای شهر تهران خبر داد.
ایران قدرت مقابله با تحریم نفتی را دارد
ایران در تلاش است تا به هر شکل با آثار منفی تحریم نفتی که از ماه نوامبر شروع می شود مقابله کند.
سقوط بازارهای آسیایی و افزایش قیمت نفت به دنبال تنش‌های بین‌الملی
بازارهای جهانی و به ویژه شاخص‌های آسیایی اکنون در نتیجه فاکتورهای مختلفی وضعیت خوبی سپری نمی‌کنند؛ جنگ تجاری آمریکا و چین و چشم انداز کاهش رشد اقتصادی چین، افزایش تنش‌های سیاسی غرب و عربستان سعودی در نتیجه ناپدیدشدن روزنامه‌نگار عربستانی مقیم آمریکا در کنسول‌گری عربستان در ترکیه، سخنان ترامپ در مورد ژاپن و احتمال اعمال تعرفه بر برخی کالاهای صادراتی این کشور از جمله خودرو و همچنین احتمال تلاش عربستان برای افزایش قیمت جهانی نفت برای جلوگیری از تهدیدهای غرب از جمله مهمترین موارد است.
سرمایه هایی که در سقوط شاخص ها، آب شد
به طور میانگین، در میان سهام منفی بازار سهام آمریکا، قیمت سهام فیس بوک، آمازون، اپل، الفابت (شرکت مادر گوگل) و نتفلیکس ، پیشرو در روند منفی بازار سهام آمریکا بودند.
هزینه ها نسبت به درآمدها 66 هزار میلیارد تومان افزایش داشته اند
گزارش عملکرد بودجه نشان می دهد که هزینه های دولت 25 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است و از طرف دیگر هزینه ها نسبت به درآمدها 66 هزار میلیارد تومان اختلاف دارد.
پیوستن به کنوانسیون‌های بین‌المللی آرامش را به بازار ارز بازمی‌گرداند
یک پژوهشگر اقتصادی، پیوستن به کنوانسیون‌های بین‌المللی را یکی از عوامل بازگشت آرامش به بازار ارز دانست و گفت: تصویب FATF می‌تواند قدرت چانه‌زنی در عرصه‌های بین‌المللی را بالابرده و شرایط ارزآوری به کشور را تسهیل کند.
بلومبرگ خاطرنشان کرده وادار کردن سوئیفت به قطع رابطه با ایران مستلزم این است که این نهاد از قوانین اروپا تخطی کند و این کاری است که سوئیفت گفته آن را انجام نمی‌دهد.