کد خبر: ۱۷۸۵۱
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
معاون امور بین الملل و حقوقی پلیس فتا با رد شایعه بروز مشکل سایبری در بانکداری الکترونیک بانک قوامین، توضیحاتی در مورد پیامک عجیب دیروز داد.به گزارش پایگاه خبری عصر مالی، در پی ارسال پیامک دیروز بانک قوامین به مشتریان مبنی بر تبدیل مبالغ موجود در حساب به سپرده یکساله غیرقابل دریافت و پرداخت ، سرهنگ حسین رمضانی در مورد اخبار منتشرشده مبنی بر وجود مشکل در بانکداری الکترونیک بانک قوامین، با رد این موضوع اظهار داشت: در راستای اجرای مصوبه بانک مرکزی مبنی بر کاهش سود سپرده‌های روزشمار به 10 درصد، بانک قوامین برای سهولت ارائه خدمات به مشتریانش اقدام به ارسال پیامک برای آنها کرده است.

وی ادامه داد: در این پیامک به مشتری اعلام شده سود روزشمار به 10 درصد کاهش یافته و مشتری اگر مایل به تداوم سپرده‌گذاری روزشمار است عدد یک را به بانک ارسال کند تا دیگر نیاز به مراجعه حضوری و اتلاف وقت مشتریان نباشد.

به‌گفته معاون امور بین الملل و حقوقی پلیس فتا، وقتی مشتریان برای بانک عدد یک را ارسال کردند فایل روزشمار سود قبلی بسته شده و برای فرد فایلی با روزشمار سود 10 درصد باز می‌شود.

رمضانی با بیان اینکه بخش «آی‌تی» پیامک باز شدن فایل روزشمار 10 درصد را برای مشتریان ارسال کرده اما تعدادی از مشتریان پیامک را دریافت نکردند، تأکید کرد: برخی به‌اشتباه تصور کردند سود سپرده قبلی آنها بلوکه شده یا اطلاعات حساب آنها مورد سوء استفاده قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه هیچ گونه هک یا سوء استفاده‌ای در حساب‌های بانک قوامین رخ نداده، گفت: سیستم بانکداری الکترونیک بانک قوامین مشکل سایبری و امنیتی ندارد و هیچ گونه حمله سایبری یا هکی انجام نشده است.

وی به شایعه‌سازان فضای مجازی هشدار داد و تأکید کرد: هرکس بخواهد امنیت اقتصادی و سایبری کشور را دچار خدشه کند، پلیس فتا با به‌روزترین تجهیزات و دانش پلیسی، متهم را شناسایی و دستگیر می‌کند.

 

 

 

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: