کد خبر: ۱۷۸۵۷
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
زلزله‌ای به بزرگی ۵.۶ در مقیاس ریشتر و زلزله‌ دیگری به بزرگی ۴.۶ ریشتر در نزدیکی سایت اتمی کره شمالی به وقوع پیوست و برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که احتمال آزمایش اتمی وجود دارد.

به گزارش عصر مالی به نقل از فارس، زلزله‌ای به بزرگی 5.6 در مقیاس ریشتر کره شمالی را لرزاند و احتمال آزمایش اتمی وجود دارد.خبرگزاری یونهاپ گزارش داد،‌ زلزله دومی به بزرگی 4.6 ریشتر در نزدیکی سایت اتمی کره شمالی روی داده است.

مرکز زلزله نگاری چینهم با تایید زلزله دوم به مقیاس 4.6 ریشتر خبر داد این زمین لرزه دوم احتمالا حاصل یک انفجار بوده باشد. مرکز زمین شناسى آمریکا قدرت زمین لرزه کره شمالى را 6.3 ریشتر اعلام کرده است. برخى رسانه ها به نقل از این مرکز نوشته‌اند که یک انفجار عامل این زمین لرزه بوده است.

مرکز زلزله در شمال شرق کره شمالى و در نزدیکى یکى از سایت هاى تست اتمى اعلام شده است. عمق کم زمین لرزه احتمال اینکه زلزله ناشى از انفجار اتمى بوده باشد را تقویت کرده است.

یک مقام دولت آمریکا تایید کرد که کره شمالى احتمالا تست اتمى انجام داده است. هنوز هیچ گزارشی از تلفات و خسارات احتمالی وجود ندارد.خبرگزاری یونهاپ به نقل از کاخ ریاست جمهوری کره جنوبی نوشت احتمالا کره شمالی ششمین آزمایش اتمی خود را انجام داده است.

شینزو آبه نخست وزیر ژاپن گفت در صورتی که کره شمالی آزمایش اتمی انجام داده باشد، اقدامی غیرقابل قبول است.  تنش‌ها در شبه جزیره کره طی ماه‌های اخیر به شدت افزایش یافته است و جنگ لفظی میان کره شمالی و آمریکا شدت گرفته است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: