کد خبر: ۱۷۹۴۹
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مدیرعامل پالایشگاه شازند از برنامه وزارت نفت برای واگذاری این پالایشگاه به بخش خصوصی خبر داد که بروزترین و مدرن ترین پالایشگاه کشور و منطقه استبه گزارش پایگاه خبری عصر مالی، علی جمشیدی با اشاره به افزایش 15 درصدی تولیدات 5 ماهه پالایشگاه امام خمینی (ره) و انجام تعمیرات با مشارکت دو شرکت ایرانی و خارجی گفت: برنامه ارتقای کیفیت طرح ها، جزو برنامه پالایشگاه است که طبق رایزنی با چند شرکت اروپایی، رساندن کیفیت بنزین و نفت گاز به یورو 5 تنها با تعویض کاتالیست امکانپذیر است که مطالعات آن در حال انجام بوده و براحتی می توانیم به یورو 5 برسیم.

وی اصلی ترین علت توقف طرح های توسعه ای را کمبود نقدینگی دانست و ادامه داد: علاوه بر این ،عدم خصوصی سازی هم مزید بر علت شده است . بر همین اساس موضوع واگذاری این پالایشگاه به بخش خصوصی در دستور کار قرار دارد و وزارت نفت در حال حل مشکلات مربوط به نحوه واگذاری است.

براساس این گزارش، پالایشگاه شازند که سال 72 به عنوان نخستین پالایشگاه پس از انقلاب به بهره برداری رسیده، بروزترین و مدرن ترین پالایشگاه کشور و منطقه است که با ظرفیت روزانه 250 هزار بشکه نفت خام و تولید روزانه 16 میلیون لیتر بنزین یورو 4 ، فعال است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: