کد خبر: ۱۷۹۶۴
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
سخنگوی شرکت مخابرات ایران درباره تجمع اعتراضی کارگزاران مخابرات روستایی و مشکل چندین ساله گفت: این موضوع درحال بررسی است اما انعقاد قرارداد مستقیم با کارگران، قانونی و امکان پذیر نیست.

به گزارش پایگاه خبری عصر مالی، محمدرضا بیدخام درباره تجمع دیروز کارگزاران مخابرات روستایی مقابل ساختمان مرکزی شرکت مخابرات ایران به دلیل نداشتن قرارداد و حق بیمه ( که از شال 88 مطرح شده )، به مهر گفت: این موضوع باید طبق قوانین و مقررات وزارت کار رفع شود اما مخابرات در حال بررسی موضوع است.

وی افزود: کارگزاران مخابرات روستایی معتقدند شرکت مخابرات باید با آنها قرارداد مستقیم منعقد کند که از نظر قانونی، غیرممکن است.

بیدخام ادامه داد: مخابرات ایران به دنبال راهکاری برای حل این مشکل است و امیدواریم با رعایت قوانین کار، بتوانیم مشکلات این کارگزاران را حل کنیم. کما اینکه تاکنون نیز از کارگزاران مخابرات روستایی خواسته ایم در هر استان نماینده ایی معرفی کنند و با آنها مذاکره داشته و جلساتی برای رفع مشکل، برقرار کرده ایم.

براساس این گزارش، بالغ بر ۴ هزار کارگزار در روستاهای کشور در دفاتر مخابراتی فعالیت می کنند که وضعیت قرارداد آنها هنوز مشخص نیست. این موضوع پیش از این نیز در مجلس مورد بررسی قرار گرفته بود و در سال ۸۸ با عنوان طرح یک فوریتی به تصویب مجلس رسید وطبق آن دولت (وزارت ارتباطات و وزارت کار) مکلف شد حق بیمـه کلیه کارگزاران مـخابرات روستایی (از هر نوع بیمه) را براساس دوره کارگزاری، نسبت به سنوات کارکرد آنان که بابت آنها بیمه پرداخت نشده است، بر مبناء سهم کارفرما و صرفا بابت حق بیمه از محل بودجه پرداخت کند.

اما به نظر می رسد با وجود این قانون، هنوز ساز و کار اجرایی آن ایجاد نشده است.

 

 

 

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: