کد خبر: ۱۷۹۶۸
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
وزارت انرژی عربستان اعلام کرد: وزیر انرژی در مورد تمدید احتمالی توافق کاهش تولید با همتایان ونزوئلایی و قزاق رایزنی کرده است.

به گزارش پایگاه خبری عصر مالی به نقل از رویترز، وزارت انرژی عربستان اعلام کرد: خالد الفالح در مورد تمدید احتمالی توافق کاهش تولید بعد از مارس 2018 با همتایان ونزوئلایی و قزاق رایزنی کرده است.

در دیدار الفالح با کانات بوزومبایف وزیر انرژی قزاقستان،دو کشور توافق کرده‌اند گزینه تمدید تلاش‌های داوطلبانه برای برقراری توازن مجدد در بازار بعد از سه‌ماهه نخست سال 2018، آن‌گونه که عوامل بنیادین بازار ممکن است ایجاب کند، در زمان مناسب بررسی شود.

فالح که در آستانه پایتخت قزاقستان به سر می‌برد، همچنین با الوجیو دل‌پینو وزیر نفت ونزوئلا دیدار کرد و دو وزیر بر اهمیت باز گذاشتن تمام گزینه‌ها از جمله تمدید احتمالی توافق کاهش تولید بعد از سه‌ماهه نخست 2018 در صورت ضرورت تأکید کردند.

دل‌پینو گفت: میزان ذخایر جهانی نفت همچنان بسیار بالاست و از تولید کنندگان خواست تا نگاهی به معافیت‌های اعطاشده به کشورهایی نظیر لیبی و نیجریه در زمینه توافق کاهش تولید و تأثیر این معافیت‌ها بر بازار بیندازند.

بنابر این گزارش،اوپک و دیگر تولید کنندگان نفت از جمله روسیه توافق کرده‌اند که میزان تولید را تا مارس سال آینده 1.8 میلیون بشکه در روز کاهش دهند تا از این طریق ضمن کاهش میزان ذخایر جهانی نفت موجب افزایش قیمت نفت شوند.تمدید مجدد حداقل 3ماهه توافق کاهش تولید بعد از مارس 2018 در آستانه نشست ماه نوامبر اوپک موضوع بحث کشورهای عضو است.

توافق کاهش تولید ابتدا در ماه ژانویه موجب رسیدن قیمت نفت به بالای 58 دلار در هر بشکه شد، اما بعد از آنکه تلاش‌ها برای کاهش میزان ذخایر جهانی نفت بیش از حد انتظار به طول انجامید، قیمت نفت به محدوده 50 تا 54 دلار کاهش یافت.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: