کد خبر: ۱۷۹۸۷
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
عضو شورای شهر تهران تاکید کرد؛
عضو شورای شهر تهران، لازمه تولید ثروت و جهش اقتصادی در کشور را توجه ویژه به استاراپ ها دانست و گفت: با توجه به شرایط مهیا شده در کنار حمایت های مادی باید زمینه را به گونه ای فراهم کرد تا این ایده های نو که توسط سرمایه های انسانی و جوان کشور خلق شده به سرانجام مثبتی دست یابند.

به منظور تحقق اهداف تدوین شده در سند چشم انداز و همچنین دستیابی کشور به جهش اقتصادی قابل قبول، یکی از راهبردهای اصلی می تواند حمایت از ایده های نو از طریق صندوق های سرمایه گذاری جسورانه باشد.

به گزارش عصر مالی ، ناهید خداکرمی، عضو شورای شهر تهران در گفتگو با سنا، با بیان اینکه برای هر ایده و کار بزرگی باید منابع سرمایه ای در نظر گرفته شود گفت: حمایت از استارتاپ ها در دنیا جایگاه ویژه ای دارد و اگر ما نیز به دنبال حفظ نیروهای انسانی و نابغه خود در کشور هستیم باید از استارتاپ ها حمایت کنیم.

وی با بیان اینکه سرمایه انسانی که در ایران وجود دارد در هیچ کجای دنیا نیست، تصریح کرد: متاسفانه تاکنون فضا و موقعیت چندانی برای حمایت از ایده های این سرمایه های کشور وجود نداشته اما با شکل گیری صندوق های جسورانه در بازار سرمایه به منظور حمایت از ایده های نو و استارتاپ ها، می توان امیدوار بود که این خلا پر شود.

عضو شورای شهر تهران، لازمه تولید ثروت و جهش اقتصادی در کشور را توجه ویژه به استارتاپ ها دانست و گفت: با توجه به شرایط مهیا شده در کنارحمایت های مادی باید زمینه را به گونه ای فراهم کرد تا این ایده های نو که توسط سرمایه های انسانی و جوان کشور خلق شده به سرانجام مثبتی دست یابند.

خداکرمی با اشاره به نگاه نیروهای انسانی جوان کشور مبنی بر تولید ثروت برای کشور تصریح کرد: به منظور تحقق اهداف تدوین شده در سند چشم اندازو همچنین دستیابی کشور به جهش اقتصادی قابل قبول ، یکی از راهبردهای اصلی می تواند حمایت از ایده های نو از طریق صندوق های جسورانه باشد.

وی افزود: صندوق های جسورانه نیز باید در جهت شناسایی بازار سرمایه و قابلیت های صندوق های تأمین سرمایه به مردم و سرمایه گذاران نقش فعالی ایفا کنند و روش های نوین سرمایه گذاری را معرفی و در بسط پتانسیل های موجود تلاش کنند.

صندوق های سرمایه‌گذاری جسورانه این امکان را برای سرمایه‌گذاران می کنند تا این افراد بدون مواجهه مستقیم در چالش‌ها و پیچیدگی‌های استارتاپ ها بتوانند از مزایا و منافع آن برخوردار شوند.

به تازگی در همین راستا مرحله اول پذیره نویسی صندوق جسورانه آرمانی نیز به منظور پذیره نویسی 70 درصد از سرمایه 60 میلیارد تومانی صندوق، از  14 شهریور به مدت 10 روز آغاز شده است.

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: