کد خبر: ۱۷۹۹۵
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
بین میزان عرضه سهم "چدن" و صف درخواست خرید، فاصله قابل توجه ای بود و همین موضوع حاکی از پتانسیل و ظرفیت بازار برای خرید عرضه های اولیه است.

7 درصد سهام شرکت تولیدی چدن سازان به تعداد 56 میلیون برگه سهم، 195 تومان قیمت خورد.

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی " در جریان معاملات امروز، عرضه اولیه "چدن" به روش بوک بیلدینگ انجام گرفت تا بر اساس این معامله 156 میلیارد تومان به ارزش بازار سرمایه اضافه شود.

حسین انصاری، رییس هیأت مدیره شرکت تولیدی چدن گفت: علاوه بر 7 درصد عرضه صبح امروز بر اساس قانون 3 درصد سهام به کارکنان شرکت تعلق گرفته است که در آینده با توجه به شرایط کلی بازار و خود سهم، 10 درصد دیگر از سهام شرکت عرضه می شود.

وی درباره زمان عرضه اولیه سهم، به خبرنگار "سنا"، گفت: از نظر ما عرضه اولیه در زمان بسیار خوبی صورت گرفت و بر اساس مشورت با مدیران شرکت بورس و بازارگردان سهم، این زمان انتخاب شد و هیچ گونه مسأله ای در این خصوص وجود ندارد.

این مقام مسوول درباره شرایط شرکت گفت: این شرکت 100درصد خصوصی است و تولیدات آن کاملاً انحصاری است به طوریکه در منطقه خاورمیانه بدون رقیب است و محصولات آن در سطح منطقه و اروپا صادر می شود.

انصاری در ادامه افزود: البته طی چند سال اخیر میزان صادرات محصولات شرکت افت کرده اما بر اساس برنامه های توسعه ای شرکت برای رسیدن به صادرات 40 درصدی محصولات برنامه ریزی شده است.

علی صحرایی معاون بازار شرکت بورس تهران، در حاشیه مراسم نمادین اهدای لوح یادبود به شرکت تولیدی چدن، درباره زمان عرضه اولیه این شرکت و شرکت "های وب" گفت: ارزش عرضه اولیه "چدن" و "های وب" آنقدری نبود که بخواهد روی بازار تأثیر منفی بگذارد.

وی در ادامه با اشاره به درخواست خرید 110 هزار نفر برای "چدن" گفت: بین میزان عرضه سهم و صف درخواست، فاصله قابل توجه ای بود و همین موضوع حاکی از پتانسیل و ظرفیت بازار برای خرید عرضه های اولیه است.

صحرایی خاطرنشان کرد: مجموع دو عرضه امروز و فردا حدوداً به یک و نیم میلیون نقدینگی نیاز دارد که این عدد نمی تواند انگیزه فروش در سایر سهم ها را رقم بزند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: