کد خبر: ۱۷۹۹۸
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
صبحانه با طعم تحلیل
روز گذشته بازار بورس اوراق بهادار تهران روز متعادلی را پشت سر گذاشت و هر چند در ظاهر ارزش معاملات در سطوح پایینی قرار دارد اما با در نظر گرفتن این مساله که در روزهای پایانی شهریور ماه قرار داریم به نظر می‌رسد بازار شرایط مناسبی را تجربه می‌کند و در بازار خریدار وجود دارد.


به گزارش عصر مالی به نقل از معیار ، عزم جدی دولت در کنترل نرخ سود بانکی، رشد ملایم نرخ ارز، تثبیت و استمرار رشد قیمت محصولات فولادی در بازارهای جهانی از مواردی هستند که باعث شده فشار فروش کمتری در بازار حس شود.

در میان اخبار مربوط به بازار سرمایه، می‌توان به عرضه اولیه سهام چدن و های‌وب اشاره داشت که چدن در روز گذشته در قیمت 1950 ریال عرضه شد. این سهم همچون سایر عرضه‌های اولیه مورد استقبال سرمایه‌گذاران قرار گرفت اما باید توجه داشت که همانند سایر هم‌گروه‌های خود تابع قیمت‌های جهانی، نرخ ارز و برخی مقررات داخلی است و شاید در بلند مدت چندان جذاب نباشد. اما عرضه دیگر شرکت های‌وب است که با توجه به رشد صنعت مربوطه و استفاده روزافزون از اینترنت، می‌تواند سهمی مستعد رشد در بلند مدت قلمداد شود.

روز گذشته دبیرکل کانون بانک‌های خصوصی در خصوص روند اعمال نرخ‌های سود در بانک‌ها به ویژه بانک‌های خصوصی اظهارداشت: بانک‌ها نرخ‌های مصوب را رعایت می‌کنند و اگر یک بانک تخلف کند، اعضای کانون به ما اطلاع می‌دهند.

در میان اخبار دیگر، خبر بدی برای فعالان معدنی منتشر شد که حاکی از حذف معافیت مالیاتی از صادرات مواد خام معدنی بود. رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های صنایع و معادن سرب و روی ایران ضمن اعلام این خبر، گفت این موضوع باعث آسیب به فعالان معدنی و دولت به صورت دو طرفه می‌شود.

در بررسی اخبار جهانی می‌توان به وضعیت یوان در برابر دلار اشاره داشت. در حالی که در روزهای گذشته یوان به بیشترین سطح خود در برابر دلار طی 16 ماه گذشته رسیده بود، چینی ها تصمیم گرفته‌اند تا محدودیت‌های معاملاتی یوان در بازار فارکس را بردارند تا به این شیوه در مقابل ترامپ که دلار را تضعیف میکند بایستند.

به نظر می‌رسد در روز جاری، رخداد خاصی در انتظار بازار نباشد و شاهد روندی مشابه روز گذشته باشیم و همچنان حقوقی‌ها طیف اصلی خریداران را تشکیل دهند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: