کد خبر: ۲۰۴۹۷
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
در سالجاری محقق شد:
هفت هزار و 182 میلیارد ریال واگذاری صورت گرفته از ابتدای امسال، چهار هزار و 35 میلیارد ریال متعلق به گروه یک واگذاری‌ها و سه هزار و 147میلیارد ریال متعلق به گروه 2 واگذاری‌ها بوده است.

از ابتدای امسال تاکنون 7182 میلیارد ریال سهم و اموال دولتی از طریق بورس و مزایده واگذار شده است.

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی" از ابتدای امسال تا کنون هفت هزار و 182 میلیارد ریال سهم و اموال دولتی توسط سازمان خصوصی‌سازی واگذار شده که از این میان 103 میلیارد ریال از طریق بورس و هفت هزار و 79 میلیارد ریال از طریق مزایده انجام شده است.

همچنین از واگذاری ‌های صورت گرفته در این مدت، هفت هزار و 50 میلیارد ریال به ‌صورت بلوکی و 131 میلیارد ریال به صورت ترجیحی صورت گرفته است.

افزون بر این، از هفت هزار و 182 میلیارد ریال واگذاری صورت گرفته از ابتدای امسال، چهار هزار و 35 میلیارد ریال متعلق به گروه یک واگذاری‌ها و سه هزار و 147میلیارد ریال متعلق به گروه 2 واگذاری‌ها بوده است.

بر اساس این گزارش؛ بر اساس فهرست منتشر شده بنگاه های دولتی قابل واگذاری، قرار است در سالجاری 337 بنگاه واگذاری شود که از این میان تعداد 230 بنگاه در گروه یک و 107 بنگاه در گروه 2 قرار دارند.

همچنین طبق قانون سال 93 آخرین مهلت قانونی برای واگذاری شرکت‌های دولتی تعیین شده بود که این مهلت در سال‌های 94، 95 و 96 تمدید شده است.

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: