کد خبر: ۲۰۵۶۱
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
صنعت خودروسازی در تولید ناخالص داخلی کشورهای پیشرفته رتبه سوم گردش مالی را پس از نفت و بانکداری داراست و بر این اساس به عنوان لوکوموتیو صنعتی ایران اهمیت ویژه‌ای دارد

معاون توسعه صنایع حمل و نقل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) از برنامه ریزی برای اتصال قطعه سازان ایرانی به شبکه جهانی سازی قطعه سازی در پنجمین همایش بین المللی صنعت خودرو تهران خبر داد.

به گزارش عصرمالی، بهزاد اعتمادی در نشست خبری پنجمین همایش بین المللی صنعت خودرو در محل این سازمان افزود: صنعت خودروسازی در تولید ناخالص داخلی کشورهای پیشرفته رتبه سوم گردش مالی را پس از نفت و بانکداری داراست و بر این اساس به عنوان لوکوموتیو صنعتی ایران اهمیت ویژه‌ای دارد.

به گفته این مقام مسئول، یک خودرو از قطعات زیادی تشکیل شده و زنجیره تامین وسیعی دارد که با خود اشتعالزایی و به چرخش درآوردن سرمایه را به دنبال داشته و جزو صنایع استراتژیک است.

معاون ایدرو تصریح کرد: با این حال، صنعت قطعه‌سازی کشور همگام با خودرو سازی رشد نداشت و در این همایش به دنبال وصل کردن قطعه سازان کشورمان به شبکه جهانی تامین قطعه هستیم.

اعتمادی یادآوری کرد: بیش از ۸۵ درصد یک خودرو را قطعات آن تشکیل می دهد که شامل ۲۵ تا ۳۰ درصد قطعات پلاستیکی، ۳۰ درصد قطعات لاستیکی و بقیه قطعات فولادی و آلومینیومی است.

اعتمادی در ادامه با اشاره به برنامه ریزی صنعت خودرو برای سال ۱۴۰۰، اظهار داشت: در این سال قرار است بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو در کشور تولید شود که ۲۰۰ هزار دستگاه محصولات جدید ایران خودرو و پژو، ۱۵۰ هزار دستگاه محصولات جدید شرکت های سایپا و سیتروئن و ۳۰۰ هزار دستگاه محصولات جدید رنو خواهد بود.

وی اضافه کرد: همگی این خودروها از فناوری های روز برخوردار خواهد بود و بر همین اساس صنعت قطعه سازی کشور نیز به همان نسبت باید رشد یابد و به روز شود.

معاون توسعه صنایع حمل و نقل ایدرو بیان داشت: تا سال ۱۴۰۰ همچنین تعداد ۷۰۰ هزار دستگاه از خودروهای فعلی حاضر در کشور با ارتقای کیفی و فناوری به تولید ادامه خواهند داد و علاوه بر این، برای ۵۰۰ هزار دستگاه دیگر نیز ظرفیت وجود دارد که باید تصمیم بگیریم با چه محصولات پیشرفته ای از این پتانسیل استفاده شود.

وی از تدوین نهایی استراتژی صنعت خودروی کشور با مشارکت یک شرکت معتبر آلمانی خبر داد.

برپایه این گزارش، امیرحسن کاکایی دبیر علمی پنجمین همایش بین المللی صنعت خودروی تهران از دریافت ۱۵۰ مقاله به دبیرخانه انجمن خبر داد که ۵۰ مورد آنها منتشر خواهند شد.

وی همچنین از حضور هزار و ۵۶۰ نفر از متخصصان و فعالان صنعت خودروی کشور و همچنین ۲۲۰ نفر میهمان خارجی از کشورهای آلمان، فرانسه، کره جنوبی، ژاپن، چین، تایوان، هند، روسیه، ترکیه، عراق، ترکمنستان و ایتالیا در این همایش بین المللی خبر داد و یادآور شد: در حاشیه این همایش، نمایشگاهی به متراژ سه هزار متر مربع از صنعت خودرو و قطعه سازی کشور برپا خواهد شد.

این مقام مسئول، برگزاری نشست های رو در رو (B to B) ، امضای تفاهم نامه ها و بحث و گفت وگو در زمینه زنجیره تامین خودروهای سنگین و تجاری را از جمله محورهای همایش تهران برشمرد.

پنجمین همایش بین المللی صنعت خودرو با محوریت «زنجیره تامین رقابت پذیر (مواد اولیه، قطعه سازی، لجستیک)» ۲۴ و ۲۵ بهمن ماه امسال در مرکز همایش های برج میلاد تهران برگزار خواهد شد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: