کد خبر: ۲۰۵۶۳
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
موجودی نفت خام در ایالات متحده از زمان ثبت رکوردهای خود در آوریل ۲۰۱۷ حدود ۲۰ درصد کاهش داشته است. داده های منتشره در روز سه شنبه نشان داد که موجودی نفت ایالات متحده تا ۱٫۱ میلیون بشکه در هفته منتهی به ۲ فوریه کاهش داشته و یه ۴۱۸٫۴ میلیون بشکه رسیده است.

قیمت نفت در معاملات روز چهارشنبه عمدتا در حال تثبیت بود. قیمت نفت ۳٫۲ درصد در هفته گذشته افت داشته است. اما هنوز از سهام وال استریت با افت بیش از ۴ درصد بهتر بوده است.

به گزارش عصرمالی، افت بازار سهام بر قیمت نفت اثر گذار بود اما این اثر محدود بود چرا که کامودیتی ها یا جهت مصرف یا به به عنوان دارایی واقعی خریداری می شوند در حالی که سهام و اوراق قرضه، دارایی های سرمایه گذاری هستند. موجودی نفت خام در ایالات متحده از زمان ثبت رکوردهای خود در آوریل ۲۰۱۷ حدود ۲۰ درصد کاهش داشته است. داده های منتشره در روز سه شنبه نشان داد که موجودی نفت ایالات متحده تا ۱٫۱ میلیون بشکه در هفته منتهی به ۲ فوریه کاهش داشته و یه ۴۱۸٫۴ میلیون بشکه رسیده و به عنوان حمایتی برای قیمت نفت عمل می نماید. با این حال افزایش تولید نفت امریکا همچنان بر بازار سایه افکنده است. تولید نفت امریکا حدود ۱ میلیون بشکه در روز در سال گذشته افزایش داشته و به حدود ۱۰ میلیون بشکه در روز رسیده است. اداره اطلاعات انرژی امریکا انتظار دارد تولید امریکا به متوسط ۱۰٫۵۹ میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۱۸ و ۱۱٫۱۸ میلیون بشکه ذر روز تا سال ۲۰۱۹ برسد و پتانسیل این را دارد که مقدار تولید روسیه به عنوان بزرگترین تولید کننده جهان را پشت سر بگذارد.

طلا در بازار امروز و در پی کاهش اندک دلار با رشد قیمتی مواجه شد. کارشناسان معتقدند که قیمت طلا در چند ماه آینده همچنان بالاتر از ۱۳۰۰ دلار خواهد بود. چالش پیش روی طلا افزایش چهار مرحله ای نرخ بهره در سال جاری است که البته برخی از کارشناسان معتقدند که رخ نخواهد داد چرا که در این مرحله، تورم هنوز تحت کنترل نیست.  فلزات اساسی نیز تحت تاثیر تضعیف دلار حمایت شدند و معاملات بهتری را نسبت به روز گذشته ثبت کردند.

برچسب ها: نفت ، آمریکا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: