کد خبر: ۲۰۶۰۱
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
شرکت قند مرودشت با سرمایه ثبت شده 200 هزار میلیون ریال درباره چند رویداد با اهمیت شفاف سازی کرد.


به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی" مدیر عامل شرکت قند مرودشت در نامه ای خطاب به رییس اداره نظارت بر شرکت های بورسی در خصوص تغییرات با اهمیت ناشی از تصویب نرخ یارانه اعلام شده و سایر تغییرات مواردی را تشریح کرد.

محمود ماجدی در این نامه اعلام کرده است : در بهره برداری سال جاری مقدار جذب چغندر قند کشت بهاره از پیش بینی مقدار 160 هزار تن به مقدار حدود 184 هزار تن (واقعی) افزایش یافته است.

وی همچنین تاکید کرده است : ضریب استحصال شکر کشت بهاره از 20/83 (پیش بینی) به 82/87 (واقعی) و عیار چغندر تحویلی از 68/17 (پیش بینی) به 17 تغییر داشته که در نتیجه مقدار شکر استحصالی کشت بهاره به 27 هزار و 612 تن بر اساس عملکرد واقعی رسیده است.

مدیر عامل این شرکت در نامه مذکور گفته است: سهمیه تفاله خشک و شکر کشاورزان برای هر تن چغندر جذب شده (2 کیلوگرم شکر) و (20 کیلوگرم تفاله خشک) به ترتیب به مبلغ هر کیلوگرم 5 هزار ریال و 800 ریال در پیش بینی جدید لحاظ گردیده است.

همچنین نرخ متوسط فروش هر کیلو شکر 27 هزار ریال برآورد و یارانه دریافتی از دولت از مبلغ 2 هزار و 280 ریال به مبلغ 1 هزار و 780 ریال کاهش یافته است.

ماجدی در این اطلاعیه قید کرده است: با توجه به سال مالی شرکت و انباشت شکر کارخانه ها پیش بینی می شود فروش مقدار حدود 14 هزار تن شکر تولیدی از محل کشت پائیزه و تصفیه شکر خام وارداتی در سال مالی آتی محقق شود.

قابل ذکر است : افزایش هزینه مالی عمدتاً ناشی از کمبود نقدینگی حاصل از کاهش مقداری فروش شکر و هم چنین فروش مقدار 2 هزار و 100 تن شکر به شرکت بازرگانی دولتی ایران که تاکنون مبلغ آن تسویه نشده است.

در پایان تاکید شده است : با توجه به موارد فوق و بر اساس صورت های پیوست سود هر سهم سال مالی مبلغ 408 ریال برآورد می شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: