کد خبر: ۲۰۶۲۹
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اینکه اکنون یارانه برای فرد ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان است، گفت: این یارانه اکنون به اندازه ۸ هزار تومان ارزش دارد.


به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی" به نقل از ایسنا،حمیدرضا حاجی‌بابایی با بیان اینکه سال جاری درآمد هدفمندی یارانه‌ها در بودجه سال ۹۷ لحاظ و ۱۰۲ هزار میلیارد تومان توسط کمیسیون تلفیق مصوب شده، اظهار داشت: ۴۱ هزار میلیارد تومان از درآمد هدفمندی یارانه‌ها در سال جاری برای اعطا به ۷۶ میلیون نفر است که در این صورت نباید یارانه ۳۸ میلیون نفر یارانه بگیر حذف شود اما مطابق قانون اگر دولت در بررسی به این نتیجه رسید که افرادی جزء دهک‌های بالا محسوب می شوند و می‌توانند از گرفتن یارانه حذف شوند، می‌تواند این اقدام را انجام دهد.

وی افزود: 7 هزار میلیارد تومان از درآمد هدفمندی یارانه‌ها برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی است به دلیل اینکه حقوق این افراد سال جاری 4 برابر و این امر اجرایی شد، 3.7 هزار میلیارد تومان برای بهداشت، 3.3 هزار میلیارد تومان برای خرید گندم، 8 هزار میلیارد تومان برای مالیات ارزش افزوده، ۲۱ هزار میلیارد تومان برای شرکت برق و مابقی برای سایر شرکت‌های پخش و پالایش همچون آب، گاز و... است.

این نماینده مجلس درخصوص افزایش مبلغ یارانه‌ها که از ابتدای اجرای هدفمندی یارانه‌ها تاکنون ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان برای هر فرد است،گفت: ابتدای اجرای این طرح قرار بود ۵۰ درصد درآمد این طرح به مردم داده شود و با افزایش قیمت‌ها، میزان یارانه هر فرد نیز افزایش یابد.در اجرای این طرح قرار بر این بود که ۳۰ درصد این درآمد به تولید کننده داده شود اما زمانی که تولیدگر برق‌گرا، آب‌گرا و گازگرا است شکست می‌خورد و وضعیت این فرد نامطلوب می‌شد.

حاجی‌بابایی ادامه داد: ۲۰ درصد درآمد اجرای هدفمندی یارانه‌ها باید به دولت داده شود اما اگر قیمت حامل‌های انرژی بالا ‌رود، دولت نیز با مشکل روبرو می‌شود که متاسفانه با تمام این موارد هنوز افزایش قیمت یارانه محقق نشده و مجلس برای سال آینده چیزی را مصوب نداشته است.اکنون یارانه برای فرد ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان است که این یارانه اکنون به اندازه 8 هزار تومان ارزش دارد.

وی گفت: مردم حاضر بودند مطابق روند قبل از هدفمندی یارانه‌ها بنزین گران شود اما به این شرط که دریافتی یارانه‌ها افزایش یابد نه اینکه بنزین گران شود و میزان دریافت یارانه هر فرد تغییری نکند که در این صورت این یک معامله به زیان مردم است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: