کد خبر: ۲۱۰۲۷
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
سخنگوی وزارت خارجه:
سخنگوی وزارت امور خارجه از زمان ورود وزیر خارجه فرانسه به منظور گفت و گو و رایزنی با مقامات ایران در تهران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی"،بهرام قاسمی به ایرنا گفت: ژان ایو لودریان در جریان سفری دو روزه که امشب وارد تهران خواهد شد، با حسن روحانی رئیس جمهوری و محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه دیدار و در خصوص مسائل دو جانبه، منطقه ای و بین المللی گفت و گو خواهد کرد.

پیش از این سفارت فرانسه در تهران در اطلاعیه‌ای با اشاره به برگزاری نمایشگاه لوور در تهران در موزه ملی ایران از 14 اسفند سال جاری تا 18 خرداد سال 97 اعلام کرد: لودریان وزیر اروپا و امور خارجه فرانسه دوشنبه پنجم مارس (14 اسفند) این نمایشگاه را با حضور ژان لوک مارتینز رئیس موزه لوور، در موزه ملی ایران افتتاح خواهد کرد.

خزانه داری فرانسه وابسته به وزارت اقتصاد فرانسه در گزارشی در خصوص مبادلات تجاری فرانسه و ایران در سال 2017 اعلام کرد: حجم مبادلات دو کشور در سال گذشته به رقم 3.8 میلیارد یورو رسید.فرانسه در سال 2017 نهمین صادرکننده به ایران در سطح جهان و سومین صادر کننده پس از آلمان و ایتالیا بود. فرانسه در سال گذشته پس از ایتالیا، دومین شریک تجاری ایران (مجموع صادرات و واردات) در اتحادیه اروپا بود.در این زمینه نیز آلمان در رده سوم قرار دارد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: