کد خبر: ۲۱۱۱۶
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی از تعدیل ۸۱ درصدی سود سال جاری به سه دلیل خبر داد تا با توقف نماد از روز شنبه روبرو شود.

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی"، توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی که با سرمایه 17 میلیارد تومانی در فرابورس حضور دارد، از تعدیل 81 درصدی سود سال جاری خبر داد تا با توقف نماد از روز شنبه روبرو شود.

براساس این گزارش، "مفاخر" تا پیش از این برای هر سهم 242 ریال سود پیش بینی کرده بود اما این متغیر مهم را به 45 ریال کاهش داد و دلایل این رویداد مهم را توضیح داد.

این زیرمجموعه سرمایه گذاری خوارزمی اعلام کرد: پیرو آخرین بودجه اعلامی بر اساس عملکرد 6 ماهه منتهی به 31 شهریور ، رقم فروش، سود عملیاتی و سود خالص به ترتیب 722.812 و 117.872 و 41.140 میلیون ریال برآورد و اطلاع رسانی گردید که رقم EPS شرکت برابر 242 ریال بود لذا در مقطع کنونی با توجه به موارد ذیل ارقام فروش، سود عملیاتی و سود خالص به ترتیب 610.000 و 90.891 و 7.665 میلیون ریال و رقم EPS شرکت برابر 45 ریال برآورد و اعلام می گردد که نشان از کاهش 16% و 23% و 81% به ترتیب در سرفصل های فوق الذکر دارد.

دلایل تغییرات نسبت به آخرین بودجه اعلامی: 1. کاهش فروش خالص و درآمد حاصل از ارائه خدمات شرکت به دلیل نوسات نرخ ارز و کاهش تقاضا از سمت مشتریان و همچنین عدم حصول نتیجه برخی مذاکرات در رابطه با عقد قراردادهای جدید جهت فروش محصولات ( تجهیزات بانکی، تجهیزات کامپیوتری و دوربین) گردیده است .در رابطه با درآمد حاصل از ارائه خدمات نیز به دلیل تجمیع و جمع آوری برخی شعبات بانکی ( بانک صادرات) میزان درآمد حاصل از ارائه خدمات کاهش یافته است.

2. از دیگر عوامل کاهنده سود اعلامی (طبق آخرین بودجه) مربوط به سایر درآمدهای عملیاتی می¬باشد که از مبلغ 6.000 میلیون ریال به 2.900 میلیون ریال کاهش یافته است که بدلیل کاهش تعداد شعبات (توضیحات بند1) باعث کاهش در تعداد مصرف باطری گردیده که این موضوع در سرفصل مواد مستقیم مصرفی کاملا مشهود بوده و از رقم 46.000 میلیون ریال اعلامی در بودجه به رقم 41.778 میلیون ریال در بودجه فعلی کاهش یافته است.

3. کاهش خالص سایر درآمدهای غیرعملیاتی از دیگر عوامل کاهنده سود خالص شرکت بوده که بدلیل کاهش سود شرکت های زیر مجموعه بوده است. باتوجه به شباهت فعالیت شرکت های زیرمجموعه تمامی دلایل کاهش سود شرکت مفاخر برای شرکتهای مزبور نیز صادق است.

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: