کد خبر: ۲۱۱۱۸
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت: اعتبار کارت ملی افرادی که تا پایان سال ۹۶ است تا پایان خرداد سال ۹۷ تمدید شد و این گروه باید طی این مدت اقدام به دریافت کارت هوشمند کنند.

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی"، سازمان ثبت احوال پیش از این اعلام کرده بود، اعتبار کارت های ملی نمونه قدیم که از سال 80 تا 89 است تا پایان سال 96 پایان می یابد و از آغاز سال 97 فاقد اعتبار خواهد بود، اما کارت ملی نمونه قدیم بعداز تاریخ 89 همچنان دارای اعتبار است.این موضوع باعث شد شمار مراجعه کنندگان برای دریافت کارت هوشمند ملی در روزهای پایانی سال نسبت به دیگر ایام، حتی ماه گذشته افزایش یابد و این افزایش هم با خود مشکلاتی را به همراه داشته است.

سیف اله ابو ترابی به ایرنا گفت: به دلیل حجم بالای درخواست ها و تعداد زیاد مراجعه کنندگان به منظور گرفتن کارت هوشمند ملی و همچنین مواجه شدن با ایام تعطیلات نوروز و نیاز مردم به کارت های ملی، یک فرصت سه ماهه تا پایان خرداد سال 97به منظور درخواست برای کارت هوشمند ملی در نظر گرفته شده است.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه حجم مراجعه کنندگان برای درخواست کارت هوشمند ملی بسیار افزایش یافته،همه افرادی که تاریخ اعتبار کارت ملی آنها تا پایان سال 96 به اتمام می رسد ،می توانند از این زمان سه ماه استفاده کنند .در دی و بهمن سال جاری و همین طور در 10 روز ابتدای اسفند ماه به اندازه 9ماهه گذشته با متقاضیان صدورکارت هوشمند ملی مواجه بودیم .در حال حاضر ماهانه 2.5 میلیون کارت هوشمند ملی برای افراد واجد شرایط صادر می شود .

ابو ترابی گفت: 12.5 هزار ایستگاه در سراسر ایران با بهره گیری از 14.5 هزار نفر آماده ارائه خدمات برای گرفتن کارت هوشمند ملی است.

بنابراین گزارش،متقاضیان برای دریافت کارت هوشمند ملی می توانند از طریق سامانه www.ncr.ir به طور رایگان پیش ثبت نام کنند و یا با مراجعه به یکی از دفاتر پیشخوان دولت یا دفاتر پستی مرحله پیش ثبت نام را انجام دهند .متقاضیان باید در مجموع حداکثر 31 هزار تومان باید پرداخت کنندکه از این رقم 11 هزار تومان بابت هزینه صدور کارت و تحویل آن است و 20 هزار تومان هم به خزانه دولت واریز می شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: