کد خبر: ۲۱۱۵۲
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
صبحانه با طعم تحلیل
بازار سرمایه روز اول این هفته را نیز باب میل سهامداران استارت نزد و با شروع بازار رنگ سرخ شاخص و اکثر صنایع توی ذوق سهامداران زد. با گذشت ساعات معاملات از هیجانات صبحگاهی کاسته نشد و فشار فروش بیشتری به وجود آمد.

در بازار ارز با وجود سیاست های شگفت انگیز دولت که منجر به سه نرخی شدن دلار شده است و بالا رفتن نرخ سود بازار پول، همچنان سطوح بالای قیمت دلار حفظ شده است.

در بازار امروز همچنان شاهد نوسانات در محدوده منفی هستیم که میتواند باعث قدرت گرفتن عرضه در بازار گردد که با این حساب باعث از دست دادن محدوده حمایتی بسیاری از نمادها گردد. این در حالیست که در نمودار شاخص‌کل به سطح حمایتی بسیار مهم 95هزار نزدیک میشود انتظار داریم، در این محدوده شاهد افزایش تقاضا در بازار در روزهای آینده باشیم که البته در صورت شکست این محدوده حمایتی میتوان در میان مدت محدوده 92500 را مهمترین حمایت شاخص کل در نظر گرفت.

افزایش تنشهای سیاسی داخلی تحت عنوان استیضاح 3 تن از وزرای دولت و همینطور داغ شدن بحث سوال از رئیس‌جمهور در کنار مسائل سیاست خارجی همچنان بر سر بازار سرمایه سایه افکنده است و امیدواریم با گذشت زمان شاهد بهبود این شرایط باشیم.این در حالیست که اخباری مبنی بر سوال نمایندگان از وزیر تازه وارد اقتصاد در روزهای آِینده بگوش میرسد که در صورت عدم رضایت نمایندگان باید در انتظار مطرح شدن استیضاح وزیر اقتصاد با توجه به شرایط اقتصادی و خصوصا" نابسامانی در بازار ارز باشیم.

در این بین انتشار اوراق منفعت با نرخ سود 20درصدی توسط دولت بیشترین دلیل برای درجا زدن بازار در این شرایط است که میتواند جایگزین مناسبی برای سرمایه گذاری فعالان بازار با این نرخ سود باشد.پایبندی به استراتژی معاملاتی و تعیین حد ضررها میتواند مهمترین رفتار افراد حرفه‌ای در این روزهای بازار سرمایه باشد.طبیعتا" در این بازارها شاهد نوسانات قیمت در برخی نمادهای خاص هستیم که جهت ورود به اینگونه نمادها باید به اصول نوسانگیری اشنا باشیم و در غیر اینصورت با داشتن استراتژی میانمدت و اصلاح سبد خود در نمادهای بنیادی به انتظار تغییر رفتار در بازار باشیم.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: