کد خبر: ۲۱۱۷۷
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
پس از دو بار تمدید، امروز پذیره‌نویسی اوراق منفعت دولت در نماد «افاد1» به پایان رسید و این نماد با 11 هزار و 643 میلیارد ریال، بیشترین ارزش معاملاتی را در میان نماد‌های بازار‌های نه‌گانه فرابورس به خود اختصاص داد.

به گزارش "عصر مالی" به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران، امروز در مجموع بازار‌های اول و دوم بالغ بر 129 میلیون سهم به ارزش بیش از 325 میلیارد ریال جا‌به‌جا شد که نماد «چکاپا» متعلق به گروه صنایع کاغذ پارس با 90 میلیارد ریال ارزش، بیشترین ارزش معاملاتی و سهامی ذوب‌آهن با بیش از 38 میلیون جابه‌جایی سهم، بیشترین حجم معاملاتی را به خود اختصاص دادند.

همچنین در مجموع سه تابلو بازار پایه نیز نزدیک به 84 میلیون سهم به ارزش بیش از 113 میلیارد ریال داد و ستد شد.

در تابلو اوراق تسهیلات مسکن امروز شاهد دست به دست شدن بیش از 55 هزار ورقه بهادار به ارزش بیش از 37 میلیارد ریال بودیم که امتیاز تسهیلات مسکن بهمن 96 با حجم حدودا 34 هزار ورقه‌ای و ارزشی نزدیک به 23 میلیارد ریال در صدر این گروه قرار گرفت.

در بازار اوراق با درآمد ثابت، امروز پذیره‌نویسی اوراق منفعت دولت در نماد «افاد1» به پایان رسید و در مجموع نیز بیش از 13.5 میلیون ورقه به ارزش بیش از 13 هزار و 367 میلیارد ریال در این بازار معامله شد.

از سوی دیگر صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله نیز امروز شاهد جابه جایی بیش از 5.5 میلیون ورقه به ارزش بیش از 71 میلیارد ریال بود. صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله اعتماد آفرین پارسیان در صدر این بازار به لحاظ ثبت بالاترین میزان حجم و ارزش معاملات ایستاد.

همچنین در معاملات روز جاری، نماد «ارفع» متعلق به شرکت آهن و فولاد ارفع با بیش از یک واحد، قوی‌ترین اهرم منفی بر شاخص کل بود که پس از آن به ترتیب نماد‌های «ذوب» و «زاگرس» قرار داشتند.

در نهایت در پایان معاملات روز جاری، شاخص کل با نزول تقریبا سه پله‌ای کمی بالاتر از ارتفاع 1080 واحدی قرار گرفت و با دادوستد 232  میلیون ورقه، ارزش معاملات  فرابورس ایران به حدود 13 هزار و 914 میلیارد ریال رسید.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: