کد خبر: ۲۱۱۸۷
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
روز گذشته به امضا رسید؛
این تفاهم نامه روز یکشنبه 20 اسفند ماه 96 توسط حسن قالیباف اصل مدیر عامل بورس تهران و «محمدابراهیم انصاری لاری» مدیرعامل منطقه آزاد کیش امضا شد.

تفاهم نامه همکاری بین بورس اوراق بهادار تهران و منطقه آزاد کیش با هدف همکاری در حوزه های علمی، پژوهشی، آموزشی و ایجاد زیر ساخت های لازم برای راه اندازی مرکز مالی بین المللی در منطقه آزاد ، روز گذشته به امضا رسید.

به گزارش پایگاه خبری" عصر مالی" به نقل از  روابط عمومی و امور بین الملل شرکت بورس، این تفاهم نامه روز یکشنبه 20 اسفند ماه 96 توسط حسن قالیباف اصل مدیر عامل بورس تهران و «محمدابراهیم انصاری لاری» مدیرعامل منطقه آزاد کیش امضا شد.

بر اساس این گزارش، یکی از رسالت های مناطق آزاد سهولت جریانات پولی از سوی سرمایه گذاران خارجی است که ایجاد یک مرکز مالی بین المللی می تواند به جذب بهتر سرمایه در بورس کمک کند.

از سویی دیگر مناطق آزاد در سایر کشورها با ایجاد چنین مراکزی به تجهیز سرمایه، رشد و توسعه اقتصاد کمک می کنند.

یکی از مفاد این تفاهم نامه انجام همکاری ها و هماهنگی های لازم به منظور بهره مندی بیشتر و بهتر منطقه آزاد از خدمات تالار منطقه ای کیش و بورس تهران است.

شایان ذکر است در حال حاضر بورس تهران در منطقه آزاد کیش فعال است و بخشی از حجم معاملات بازار سرمایه کشور از طریق این تالار منطقه ای انجام می شود.

 

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: