کد خبر: ۲۱۴۵۰
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
وزیر اقتصاد وعده داد اقتصاد ایران بزودی به ریل با ثبات اقتصاد باز خواهد گشت و تصمیم گیری های جدید بدون اطلاع، دفعتی، بدون پشتوانه و مشورت نخواهد بود.


به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی" به نقل از بورس پرس ، در حالی ثبت رکوردهای جدید دلار و تداوم رکود صنایع و شرکت ها منجر به انتقاداتی از وزیر اقتصاد شده که مسعود کرباسیان وعده داد اقتصاد ایران بزودی به ریل با ثبات اقتصاد باز خواهد گشت.

وی گفت: کالای ایرانی با کیفیت، رقابتی و مطلوب است که می تواند به آن سوی مرزها راه پیدا کند. این نوع کالاها نیز به حمایت دولت و جدیت بخش خصوصی در کار با بهره وری بالا و دقیق وابسته است و مولفه هایی مانند افزایش بهره وری در سطح کار و تولید، استفاده از فناوری های روزآمدتر و همچنین توجه به نیازهای بازارهای مقصد است که می تواند در کنار تسهیل فرآیند صادرات، زمینه های توسعه این بخش را فراهم آورد.

این وزیر افزود: صادقانه می گویم هم دولت و هم بخش خصوصی نیازمند بازنگری در برخی مولفه ها هستند. البته دولت در راستای اجرای شعار سال با تمام توان سعی را به کار گرفته که مسئولیت های خود در جهت حمایت از تولید صادرات محور را انجام دهد. سرمایه گذار خارجی به دلیل مشخصات بومی ایران، عموما ترجیح می دهد در شراکت با کارآفرین ایرانی مجموعه ای را تاسیس کند یا در آن سرمایه گذاری داشته باشد چرا که اطلاعات کافی از بافت سیاسی، وضعیت اقلیمی و منطقه ای، قوانین و مقررات و اصول کار در ایران ندارد و حتی همین موضوعات گاهی باعث می شود قید کار در ایران را بزند.این یک سیاست ملی است که بهره مندی از مزیت های خارجی با همکاری بخش خصوصی ایرانی صورت گیرد.

کرباسیان تاکید کرد: وزارت اقتصاد به طور قطع اعلام می کند پشتیبان بخش خصوصی در جذب سرمایه گذار خارجی است و بخش خصوصی می تواند از تمام امکانات فنی، قانونی و مشاوره ای این وزارتخانه استفاده کند. شاخص رفتارهای دولت پرهیز از اقدامات ناگهانی و برهم زننده جو روانی اقتصاد ملی است. این رسالت ما است که در جهت حفظ ثبات اقتصادی از هرگونه ابلاغ بخشنامه، آیین نامه، تغییر رویه ها و هر اقدامی که به صورت آنی نظم اقتصاد را برهم می زند، دوری کنیم.

 وی ادامه داد: وزارت اقتصاد به این مهم توجه خواهد داشت و می توانیم این قول را به کارآفرینان و مردم بدهیم که به طور حتم فرآیند تصمیم گیری ها به هیچ عنوان بدون اطلاع، دفعتی، بدون پشتوانه و مشورت کارشناسی نخواهد بود. البته که توجه به این موضوع براساس قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار تکلیف قانونی دولت نیز است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: