کد خبر: ۲۱۵۴۱
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
ترس از حمله آمریکا به پایگاه های نظامی سوریه موجب افت شاخص های آسیایی در ساعات ابتدایی امروز شد و بازارهای اروپایی نیز به عنوان دومین بازار فعال، با افت شاخص ها مواجه شدند.

بازارهای اروپایی در پی آشفتگی های خاورمیانه افت شدیدی را متحمل شدند.

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی" به نقل از سنا،  ترس از حمله آمریکا به پایگاه های نظامی سوریه موجب افت شاخص های آسیایی در ساعات ابتدایی امروز شد و بازارهای اروپایی نیز به عنوان دومین بازار فعال، با افت شاخص ها مواجه شدند.

بر اساس این گزارش، شاخص استاکس اروپا پس از این که تمامی متغیرهای معاملاتی از توکیو تا سیدنی روند منفی را تجربه کردند، با روند نزولی مواجه شد.

اما بازار چین و هنگ کنگ در پی رشد قیمت سهام بانک پیپل با افزایش همراه شدند. سخنرانی دیروز نخست وزیر چین و احتمال بازگشایی درب های چین به روی واردات آمریکا کمی نگرانی را از این منطقه کاسته است.

در این میان قیمت نفت وست تگزاس نیز به بیش از هر بشکه 65 دلار معامله شد و بیشترین میزان افزایش نسبت به ماه ژانویه را از آن خود کرد .

استفان این، مدیر معاملات آسیایی در موسسه سرمایه گذاری اوآندا در این خصوص اظهار داشت: بازار بسیار حساس شده است. پس از کشمکش هایی که بین چین و آمریکا اتفاق افتاد بازار به هر رویداد جدیدی واکنش نشان می دهد . ریسک های سیاسی در بازار بسیار تاثیرگذار شده اند و هر لحظه در انتظار خبرهای تنش زا هستیم .

در بازارهای اروپایی شاخص استاکس با افت 0.3 درصدی رو به رو شد و شاخص آتی اس اند پی نیز 0.6 درصد افت کرد.

شاخص فوتسی لندن 0.3 درصد منفی شد و بیشترین میزان کاهش را در یک هفته گذشته به ثبت رساند. شاخص داکس آلمان نیز افت 0.4 درصدی داشت .

در بازارهای آسیایی شاخص نیکی ژاپن 0.5 درصد منفی شد و تاپیکس با افت 0.3 درصدی معاملات را خاتمه داد .

بورس هنگ کنگ با رشد 0.5 درصدی شاخص اصلی همراه شد در حالی که بورس چین نیز شاهد رشد 0.2 درصدی شاخص CSI بود .

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: