کد خبر: ۲۱۸۹۷
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
گمانه زنی از خروج آمریکا از برجام محقق شد و ترامپ با اعلام رسمی این رویداد تاریخی از صدور فرمان برای اعمال شدیدترین تحریم‌ها علیه ایران خبر داد و در عین حال اعلام کرد آماده مذاکره مجدد یک توافق قابل قبول با ایران است.

 

 

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی" به نقل از تسنیم، دونالد ترامپ مدعی شد نظام ایران سازمان‌های تروریستی را تامین مالی کرده و ثروت ملت خود را به هدر داد. ایران از القاعده، طالبان، حماس و حزب‌اله حمایت می‌کند و موشک به منطقه صادر می‌کند.توافق هسته‌ای به ایران اجازه داد تا غنی سازی اورانیوم را ادامه دهد و این توافق فاجعه آمیز به نظام ایران میلیون ها دلار اعطا کرد و به این کشور اجازه می‌دهد تا در آستانه دستیابی به سلاح هسته‌ای قرار گیرد.

رئیس جمهور آمریکا ادامه داد: امروز دلایل قاطعانه‌ای داریم که وعده‌های ایران درباره وقف غنی سازی اورانیوم دروغ بوده و اگر به این توافق اجازه داده شود  ادامه یابد مسابقه تسلیحات هسته‌ای در خاورمیانه بوجود خواهد آمد. اسناد اسراییل قاطعانه نشان داد که ایران به دنبال سلاح هسته ای است. این توافق فعالیت‌های ایران برای بی ثبات کردن منطقه را متوقف نکرد و نتوانست مانع از توسعه برنامه موشکی بالستیک ایران شود.توافق هسته‌ای نمی‌تواند مانع از دستیابی ایران به خطرناکترین سلاح‌ها شود.

ترامپ با اشاره به سفر امروز وزیر امور خارجه آمریکا به کره شمالی با هدف هماهنگی برای مذاکره مستقیم با رهبر کره شمالی افزود: طی ماه‌های اخیر با شرکا و متحدان برای اصلاح برجام تلاش کردیم. بعد از مشورت‌های اخیر برای ما مشخص شد نمی‌توانیم مانع از دستیابی ایران به بمب هسته‌ای شویم.

وی در حالی که توافق هسته‌ای را از اساس معیوب دانست، خروج آمریکا از برجام را اعلام کرد و گفت: فرمانی اجرایی برای اعمال شدیدترین تحریم‌ها علیه ایران را امضا خواهم کرد.همچنین برای مذاکره مجدد یک توافق هسته‌ای قابل قبول با ایران آماده، مایل و توانا هستم.

ترامپ مدعی شد بعد از برجام بودجه نطامی ایران ۴۰ درصد افزایش یافته و حتی در صورت عمل ایران به برجام باز هم می تواند به سلاح هسته ای دست یابد . بنابراین این افسانه است که ایران به دنبال استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای است. توافق هسته ای فاجعه آمیز باعث شد تا امریکا میلیاردها دلار به ایران پول بدهد که مایه شرمساری من و امریکایی های زیادی شود.

وی ادامه داد: امروز می‌خواهم جهان را در جریان تلاش‌هایمان برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای قرار دهم. رژیم ایران پیشتاز حمایت دولتی از تروریسم است.

ترامپ بعد از سخنرانی ، متن فرمانی را امضاء کرد که هنوز جزییات آن منتشر نشده اما از قرار معلوم دستوراتی به خزانه داری و دیگر ارگان ها برای اعمال تحریم های جدید علیه ایران داده است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: