آخرین اخبار
کد خبر: ۲۱۹۰۳
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد تحریم‌های ایران طی ۹۰ و ۱۸۰ روز باز می‌گردد. جان بولتون هم گفت: همه شرکت‌های حاضر در ایران، ۶ ماه فرصت وقت دارند تا اقدام به کاهش فعالیت با این کشور کنند.

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی"، وزارت خزانه داری آمریکا بعد از اعلام رسمی ترامپ مبنی بر خروج آمریکا از برجام دستور العمل خروج از برجام را منتشر و اعلام کرد تحریم‌های ایران طی 90 و 180 روز باز می‌گردد .

همچنین جان بولتون گفت: تصمیم ترامپ برای خروج از برجام بیانیه مستحکم آمریکایی برای ممانعت از توسعه تسلیحات هسته‌ای و قابلیت موشک‌های بالستیک از سوی ایران بوده و این تصمیم تحریم‌های پیش از توافق هسته‌ای آمریکا علیه ایران را بار دیگر برقرار می‌کند.

وی ادامه داد: بر این اساس همه شرکت‌های در حال تجارت با ایران، ۶ ماه فرصت وقت دارند تا اقدام به کاهش فعالیت با این کشور کنند.

مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا هم با صدور بیانیه ایی اعلام کرد: ضمن خروج از برجام، برای یافتن راه‌حلی واقعی،جامع و پایدار برای تهدید ایران با شرکا همکاری می‌کنیم. ما منافع مشترکی برای جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای داریم و آمریکا با کشورهای متحد برای متوقف کردن برنامه موشکی بالستیک ایران و جلوگیری از ادامه فعالیت‌های منطقه‌ای، همکاری خواهد کرد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: