کد خبر: ۲۱۹۰۴
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مدیر عامل شرکت سبدگردان سرمایه ایرانیان تشریح کرد
عکس العمل امروز بازار سهام و رشد شاخص ها در بازار روز جاری اتفاق خوبی بود، این اتفاق برای بازار سرمایه فرصت خوبی است چراکه سرانجام از دو دلی درآمد و تعیین تکلیف شد.

مصطفی صفاری ، مدیر عامل شرکت سبدگردان سرمایه ایرانیان در گفت و گو با پایگاه خبری "عصر مالی" در خصوص بد عهدی ترامپ و خروج آمریکا از برجام گفت: اولین سوالی که در این شرایط مطرح می شود بررسی کشورهایی ست که با ایران مراوده اقتصادی دارند و این که تصمیم ترامپ چقدر بر این گروه تاثیر گذار است.

وی با اشاره به اینکه 98 درصد مراودات تجاری ایران با کشورهای آسیایی است، افزود: فقط 4 کشور عربستان ، اسرائیل، امارات و بحرین از ترامپ حمایت کردند که در میان این 4 کشور تنها اماران تا مدتی پیش نقش حیات خلوت مالی ایران را بازی می کرد و ارزش مبادلات تجاری ما با سایر این کشورها حتی به یک میلیون دلار هم نمی رسد. این در حالی است که حجم معاملات تجاری ایران بیش 160 تا 180 میلیارد دلار است.

وی با تاکید بر اینکه این ارقام نشان می دهد خروج آمریکا از برجام برای ایران اتفاق مهمی نیست، افزود: ایران در قرار داد برجام با 6 کشور توافق نامه امضا کرده است که در حال حاضر هنوز 5 کشور دیگر بر عهد خود پایبند هستند.

این کاشناس بازار سرمایه با اشاره به سخنان شب گذشته آقای روحانی تاکید کرد: بر اساس سخنان ایشان، اروپا باید در عمل ، تعهد خود را به برجام نشان دهد.

وی با اشاره به اینکه عکس العمل امروز بازار سهام و رشد شاخص ها در بازار روز جاری اتفاق خوبی بود، افزود: این اتفاق برای بازار سرمایه فرصت خوبی است چراکه سرانجام از دو دلی درآمد و تعیین تکلیف شد.

صفاری با تاکید بر اینکه ترامپ با بلاتکلیفی، شوک های بزرگی به اقتصاد ایران وارد کرده بود، افزود: این اتفاق باعث انسجام ملی در همه حوزه ها می شود.

وی با اشاره به نوسان های بازار سرمایه ، ارز و طلا افزود: حداکثر تا سه الی چهار روز آینده نوسان بازارها منطقی می شود و اقتصاد در مسیر خودش قرار میگیرد.

وی با اشاره به اینکه بازار سرمایه نیز ظرف یک هفته آینده در مسیر ثبات و تعادل قرار میگرد ، گفت: با نزدیک شدن به فصل مجامع و تقسیم سودهای نقدی بازار سرمایه بزودی در مسیر رشد قرار می گیرد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: