کد خبر: ۲۱۹۴۹
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تاپیکو که بزرگترین شرکت بورس بشمار می رود نه تنها اقدام به تعدیل منفی ۱۹ درصدی سود سال مالی جاری کرد بلکه در عملکرد ۹ ماهه هم ۴ ریال زیان شناسایی کرد و توضیح داد.


به گزارش پایگاه خبری «عصر مالی»، تاپیکو که با سرمایه 8.15 هزار میلیارد تومانی ، بزرگترین شرکت بورس از لحاظ سرمایه اسمی بشمار می رود ، امروز به دلیل رویدادی با اهمیت برای یک ساعت شاهد توقف نماد و آماده بازگشت با محدودیت دامنه نوسان قیمت شد.

این شرکت وابسته به تامین اجتماعی در حالی سود هر سهم سال مالی اردیبهشت 97 را 246 ریال پیش بینی کرده بود که این متغیر مهم را با 19 درصد تعدیل منفی 200 ریال اعلام کرده و در عملکرد 9 ماهه هم 4 ریال زیان شناسایی کرده است.

تاپیکو در این باره توضیح داد: با عنایت به تغییرات متغییرهای کلان اقتصادی سال 97 و فرصت محدود تا پایان سال مالی، سود پیش بینی شده حاصل از فروش سرمایه گذاری های این شرکت برای سال مالی جاری محقق نخواهد شد و سود هر سهم از 246 ریال به 200 ریال کاهش خواهد یافت. همچنین به دلیل افزایش سود حاصل از سرمایه گذاری ها از 17.340 به 19.007 میلیارد ریال و تقسیم حداکثر 20 درصد از سود حاصل از واگذاری سهام (ماده 58 اساسنامه مبنی بر انتقال سود حاصل از واگذاری به حساب اندوخته سرمایه ای)، سود قابل تقسیم این شرکت برای سال مالی 31 اردیبهشت 97  بدون تغییر با پیش بینی قبلی است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: