آخرین اخبار
کد خبر: ۲۱۹۷۱
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
صبحانه با طعم تحلیل
بازار سهام روز گذشته، با یکشنبه‌های هفته‌های قبلی تفاوت زیادی داشت و هرچند که حجم بازار همچنان کم بود، اما در تقابل بین عرضه و تقاضا، تقاضا پیروز میدان بود.

به گزارش پایگاه خبری «عصر مالی » پس از اینکه ترامپ از برجام خارج شد بسیاری از فعالان بازار انتظار بازاری منفی، پرعرضه و فرسایشی را داشتند، اما صندوق توسعه بازار و سایر حقوقی‌های بزرگ در دو روز چهارشنبه و شنبه، پس از مدت‌ها، حمایت گسترده‌ای از بازار کردند و ازهر عرضه و فشار فروش را حداقل برای کوتاه‌مدت هم که شده از بدنه بازار به بیرون کشیدند، کاری که باعث شد دومینوی هیجانی فروشی که در چنین مواقعی در بازار فعال می‌شود در همان ابتدای کار متوقف شود.

دلار همچنان همان 4200 تومان است و قدرت صعود بخش قابل توجهی از بازار سهام گرفته شده و عموم سهامداران منتظر این هستند که این نرخ کمی تعدیل شود و تا حدی رنگ واقعیت به خود بگیرد.

شاخص کل بورس در روز یکشنبه با افزایش 274 واحدی، کانال 94 هزار واحدی را بازپس گرفت و تا ایستگاه 94165 واحدی پیشروی کرد و شاخص کل هم‌وزن هم افزایش قابل توجه 196 واحدی را تجربه کرد و به 16774 واحد رسید؛ نسبت افزایش بیشتر شاخص هم‌وزن نشان می‌دهد که عموم گروه‌های بازار، از بزرگ گرفته تا کوچک، روزی مثبت و همراه با قدرت نسبی خرید را سپری کرده‌اند.

بازار امروز نیز در حالی کار خود را آغاز کرد که گروه خودرویی یکدست سبزپوش دنبال می شوند و بسیاری از نمادهای این گروه به صف خرید رسیدند.

در فلزات اساسی تک سهم فایرا همچنان می تازد و گروه غذایی نیز امروز شاهد رشد تقاضا است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: