آخرین اخبار
کد خبر: ۲۱۹۸۶
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
درپی اعلام عقب‌نشینی ترامپ از جنگ تجاری با چین و ادامه حمایت از ZTE ، بورس های آسیایی امروز بهترین رشد را تجربه کردند.


به گزارش پایگاه خبری «عصر مالی»  به نقل از رویترز، امروز بورس های آسیایی تحت تأثیر فروکش شدن جنگ تجاری آمریکا و چین،  روند افزایشی گرفتند  وطی آن شاخص نیکی 0.47 درصد رشد کرد، شاخص تاپی‌ایندکس با 0.61 درصد مواجه شد. شاخص‌های هنگ‌سنگ، CSI300 نیز به ترتیب 1.05 درصد و 0.77 درصد افزایش داشتند.

پیش از این آمریکا جنگ تجاری را ابتدا برای چین سپس برای دیگر کشورها مانند روسیه کلید زد. ابتدا تعرفه وارداتی برای فولاد و آلومینیوم تعیین کرد این در حالی است که چین بزرگترین صادرکننده این نوع فلزات است و مقامات چینی اعلام کردند تعیین چنین تعرفه‌ای اعلام جنگ تجاری برای چین است البته چینی‌ها هم واکنش‌های متقابلی را اعمال کردند. مقامات چینی هم برای طیف گسترده‌ای از محصولات وارداتی از آمریکا تعرفه تعیین کرده بودند.

آمریکا پا فراتر گذاشت و صادرات هر گونه قطعات را به شرکت ZTE چین بزرگترین شرکت حوزه فناوری و نرم‌افزاری را ممنوع کرد.این اقدامات تشدید جنگ تجاری بین دو کشور را طی روزهای گذشته سبب شد اما روز گذشته ترامپ از موقعیت قبلی عقب‌نشینی و اعلام کرد حمایت‌ها را از ZTE شرکت چینی ادامه خواهد داد.

این پیامی برای بورس های آسیا شد تا به این نتیجه برسند جنگ تجاری بین آمریکا و چین دو قطب بزرگ اقتصادی دنیا در حال فروکش است.

تحلیل‌گر JP Morgan اعلام کرد: پس از آنکه دونالد ترامپ متعهد شد از شرکت‌ تلکامZTE چین حمایت و سریعاً به تجارت با این شرکت برگردد سرمایه‌گذاران آن را پیامی بسیار مثبت ارزیابی کردند و قیمت‌ها بالا رفت.

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: