آخرین اخبار
کد خبر: ۲۱۹۹۱
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
صبحانه با طعم تحلیل
روز گذشته شاخص كل با پرش ٥٠٠ واحدي به محدوده ٩٤٧٠٠ واحد رسيد .
در مجموع از ابتداي هفته  سه روز مثبت و صعودي را در شاخص كل و هم وزن شاهد بوديم. اين در حالي رخ داد كه در سهام بزرگ بازار و صنايعي چون پتروشيمي و فولادي مثبت ها اندك بودند. مسئله غير منتظره بودن رشد شاخص دقيقا بعد از خروج ترامپ همه را غافلگير كرده است. همچنين شاهد سبز شدن گروهي صنايعي چون خودرو و سيمان و ساختماني بوديم. انچه همچنان در ابهام است موضوع دلار ٤٢٠٠ توماني صادراتي هاست.

با نزدیک شدن به پایان اردیبهشت با گزارش ماهانه شرکت ها مواجه هستیم که با توجه به دلار 4200 تومانی سهام صادراتی گزارش های مثبتی نخواهند داشت.اما هرچه بیشتر به فصل مجامع نزدیک شویم شوق خرید بیشتر می شود.

بازارهای جهانی با افت شاخص دلار هفته جاری خود را اندکی مثبت آغاز کرد. رشد اندک و مثبت در بازار نفت نیز وجود داشت و قیمت نفت برنت در نزدیکی 78 دلار معاملات خود را ادامه داد .

پيش بيني ميشود طي روز جاري بر حجم معاملات افزوده گردد و اين از دو جهت است. يكي عرضه احتمالي سهامي كه طي سه روز گذشته رشد داشتند و ديگري شكل گيري رشد در سهام بزرگ تر و صنايع با ديد بلند مدت تر. بايد ديد برايند عرضه ها در نزديكي مقاومت ها چيست بازار سرمایه در چند روز گذشته شاهد وقایع مهمی بود که با رسیدن به پایان اردیبهشت بیشتر نیز خواهد شد. لمس کف های حمایتی از مهمترین موارد در بازار سرمایه بود که با افت زیاد قیمت ها در ماه های گذشته حادث شد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: