آخرین اخبار
کد خبر: ۲۲۰۰۱
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
عضو ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری پیش‌بینی کرد هلال ماه به سادگی در روز چهارشنبه دیده می‌شود و پنجشنبه روز اول ماه مبارک رمضان است.


به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی" به نقل از ایسنا،علیرضا موحد نژاد با بیان اینکه در دیدن هلال ماه مبارک رمضان سال جاری هیچ مشکلی وجود ندارد و به احتمال زیاد روز چهارشنبه هلال ماه به سادگی دیده می‌شود،اظهار داشت: حدود 120 گروه در روز چهارشنبه در نقاط مختلف به استهلال هلال ماه می پردزاند و پیش‌بینی این است که این هلال به سادگی دیده می‌شود اگر به احتمال ضعیف هلال ماه رویت نشد به اطلاع ملت شریف می‌رسد.

وی افزود: هلال ماه مبارک رمضان امروز در هیچ یک از کشورها قابل رویت نیست. البته آن‌ها یک تقویم ام‌القری دارند که می‌گویند ماه از مقارنه گذشته باشد و ماه بعد از خورشید غروب کند، اگر این دو شرط باهم باشد اول ماه است و برخی از کشورها این را به عنوان تقویم استفاده کرده و براساس همین تقویم روز اول ماه مبارک رمضان را اعلام می کنند اما در اکثر کشورها تا هلال ماه دیده نشود، اول ماه را اعلام نمی‌کنند.

موحد نژاد ادامه داد: غروب امروز مشخص می‌شود عربستان فردا را به عنوان اول ماه مبارک رمضان اعلام می‌کند یا نه. در غرب آمریکای شمالی و جنوبی یعنی اقیانوس آرام هلال ماه دیده می‌شود. تمام داده‌های نجومی نشان می‌دهد ماه قابل رویت نیست .متاسفانه در برخی از کشورها رویت هلال ماه را به صورت علمی و کارشناسی انجام نمی‌دهند اما خوشبختانه در ایران رویت هلال ماه را به صورت کاملا دقیق انجام می‌دهیم.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: