آخرین اخبار
کد خبر: ۲۲۰۰۳
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
شرکت پتروشیمی آبادان درباره شایعه منتشر شده ، شفاف سازی کرد.


به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی" شرکت پتروشیمی آبادان در خصوص اخبار منتشر شده در فضای مجازی درباره آتش سوزی  در پتروشیمی ابادان توضیح داد.

"شپترو" اعلام کرده است : درباره خبرهای  منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر آتش سوزي در مجتمع پتروشيمي آبادان به استحضار می رساند  که در ساعت 9:58 دقیقه روز 24 اردیبهشت سال جاری ،  نشت گاز vcm در يکي از پاليهاي واحد توليد pvc قديم (A 700 ) مجتمع پتروشيمي آبادان باعث ايجاد حريق جزيي در بخشي از اين واحد شد که با عملکرد به موقع همکاران اداره آتش نشاني مجتمع پتروشيمي آبادان و پشتيباني اکيپ هاي ارسالي پالايشگاه آبادان و عملکرد مناسب سيستم خودکار اطفاء حريق واحد و مديريت مناسب تيم واکنش در شرايط اضطراري مجتمع در مدت زمان کمتر از 5 دقيقه حريق مهار گرديد .

این شرکت تاکید کرده است :  اين حادثه هيچگونه تلفات جاني و مصدوم حتي جزئي نداشته و آسيبي به خطوط توليد واحدهاي ديگر مجتمع وارد نشده است .

پتروشیمی آبدان در این اطلاعیه به برقراری روند تولید در تمام واحدها به جز واحد A700 اشاره کرده است.

این گزارش حاکی است  واحد توليد pvc قديم بخشي از ظرفيت توليد محصول pvc مجمتع (35 درصد ) را به عهده دارد .

 با توجه به استفاده از سيستم آب جهت اطفاء حريق ، واحدهاي فني ذيربط در حال پاکسازي و بررسي تجهزات ابزار دقيق و الکتروموتور ها و پمپ ها وعمليات خشک کردن آنها و نيز بررسي دقيق علت حادثه هستند.

  واحد فوق امروز آماده راه اندازي است  اما جهت کنترل و بررسي هاي دقيق علت حادثه ، کميته ايمني شرکت راه اندازي واحد را به بعد از اتمام عمليات خشک کردن تمام تجهيزات و مشخص کردن دقيق حادثه موکول کرده است که اين عمليات احتمالاً تا سه روز آينده ادامه خواهد داشت .

گفتنی است  70 درصد ظرفيت توليد محصول pvc در واحد 700 جديد است  که اين واحد با اقدامات صورت گرفته در دوسال گذشته از يک هفته قبل با ظرفيت طراحي 150 تن در روز  مشغول توليد است.

لازم به ذکر است که کليه خبرهايي که از طريق فضاي مجازي و غير رسمي اعلام شده است سنديت نداشته وگزارش حادثه بشرح بالا صحيح است.

پتروشیمی آبادان تاکید کرده است در صورت وقوع هرگونه رویداد با اهمیت، مراتب مطابق مفاد ماده 13 دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان افشا می شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: