آخرین اخبار
کد خبر: ۲۲۰۰۵
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: برای حفظ توافقی که همراه با روسیه و چین به آن دست یافتیم همکاری می کنیم و آن را نجات می دهیم.


به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی"  سایت شورای اروپا با اشاره به دیدارهای امروز با وزرای خارجه ایران، فرانسه، انگلیس و آلمان در بروکسل از قول موگرینی  اعلام کرد: برای حفظ توافقی که همراه با روسیه و چین به آن دست یافتیم همکاری می کنیم و با هم آن را نجات می دهیم.

هفته گذشته پس از آنکه ترامپ خروج از برجام را اعلام کرد، طرف های دیگر این توافق تلاش ها برای حفظ آن را آغاز کردند.متحدان اروپایی آمریکا گفته اند بدون واشنگتن نیز به برجام متعهد خواهند ماند و در مقابل تحریم های کاخ سفید از شرکت های خود که با ایران روابط تجاری دارند، حمایت می کنند.

بوریس جانسون وزیر امور خارجه انگلیس گفت: در دیدارهای امروز با همتایان اروپایی ، راه های حمایت از این شرکت ها را بررسی خواهد کرد.

روحانی در واکنش به اقدام ترامپ، اعلام کرد: تهران به همکاری های خود با پنج کشور باقی مانده در توافق هسته ای ادامه خواهد داد و چنانچه از منافع برجام منتفع نشود، نظام تصمیم مقتضی خواهد گرفت.

ظریف رایزنی های خود درباره توافق هسته ای را که به دستور روحانی صورت می گیرد، از شنبه شب آغاز کرده و در این ارتباط به چین و روسیه رفت.وی همچنین امروز در بروکسل با وزیران خارجه فرانسه، آلمان، انگلیس و موگرینی دیدار و گفت وگو خواهد کرد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: