کد خبر: ۲۲۰۳۴
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
با تصویب نمایندگان مجلس، حقوق پایین ترین طبقه کارمندان ۲۰ درصد افزایش می‌یابد.


به گزارش "عصر مالی" به نقل از اقتصادآنلاین، در نشست علنی امروز مجلس، طرح استفساریه جزء یک بند الف تبصره 12 قانون بودجه سال 97 کل کشور در خصوص افزایش پلکانی نزولی حقوق پایین ترین طبقه با 159 رأی موافق، 37 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع از مجموع 219 نماینده حاضر به تصویب رسید.

موضوع استفساریه این است که آیا منظور از افزایش پلکانی نزولی حقوق مندرج در جزء یک بند الف تبصره 12 قانون بودجه سال 1397 کل کشور که طبقات پایین تر از درصد افزایش بیشتری برخوردار می شوند، میزان افزایش پایین ترین طبقه 20 درصد است؟ که پاسخ آن بله است.

بر اساس این گزارش، در جریان تصویب این طرح علی لاریجانی گفت: دولت تاکید دارد که طرح مذکور دارای بار مالی است، در صورتی که در این طرح بر افزایش پلکانی نزولی حقوق تاکید شده است.

لاریجانی در ادامه افزود: بنا بر قانون پایین ترین افزایش 16 درصد است اما دولت 12 درصد افزایش حقوق اعلام کرده است. مبنای تهیه طرح استفساریه نیز اعلام 12 درصدی حداقل افزایش حقوق کارمندان است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح مذکور به موجب قانون بودجه سال 97 بر افزایش 20 درصدی حداقل حقوق بگیران تاکید دارد، گفت: در محاسبات مرتبط با حقوق اساتید دانشگاه، دولت می تواند در تنظیمات خود به وضعیت آنها رسیدگی کند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: