آخرین اخبار
کد خبر: ۲۲۰۴۰
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
قاسم افشار گوینده خبر صدا و سیما ساعتی قبل در اثر سکته قلبی درگذشت.


به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی" به نقل از انتخاب، قاسم افشار گوینده خبر صدا و سیما ساعتی قبل در اثر سکته قلبی درگذشت.

وی ۱۳ آبان سال ۱۳۳۰ به دنیا آمد و در مقطع انقلاب فرهنگی تحصیلات دانشگاهی وی نیمه‌تمام ماند ولی بعد از بازگشایی دانشگاه‌ها کارشناسی روانشناسی را از دانشگاه علامه طباطبایی دریافت کرد و مدرک کارشناسی ارشد را در همین رشته از دانشگاه آزاد اخذ کرد.

افشار از کودکی و دوران مدرسه به اجرای برنامه علاقه داشت و در دوره دبیرستان این علاقه به سمت گویندگی خبر کشیده شد. همچنین علاوه بر گویندگی اخبار صدا و سیما به عنوان کارشناس ارشد با سازمان پژوهش‌های علمی نیز همکاری می‌کرده‌ است.

این مرحوم از ابتدای انقلاب 1357 گوینده اصلی اخبار سیاسی سازمان صدا و سیما بود و پس از انتخابات 88  از این حرفه کناره گیری کرد.

فواد بابان دیگر گوینده خبر پس از بازنشستگی دربارهٔ افشار گفته‌است: تاثیر خبری که مثلاً از زبان قاسم افشار شنیده می‌شود با آنچه جوانی تازه فارغ‌التحصیل می‌خواند، خیلی متفاوت است… آقای افشار از یکه‌تازان عرصه خبر بودند که به مدت ۳۰ سال تنها در یک بخش خبری ماندند و خبر مشروح شبکه یک را خواندند در حالی که من، آقای حیاتی، سلطانی و… علاوه بر گویندگی بخش‌های مختلف خبری رادیو و تلویزیون در سایر برنامه‌های مختلف زنده و تولیدی دیگر هم فعالیت می‌کردیم، اما ایشان حتی خبر نیم روز را هم با این که متعلق به شبکه اول بود، نپذیرفتند. آقای قاسم افشار در مدت خدمتشان حتی یک روز غیبت یا یک دقیقه تأخیر نداشتند. یک گاف یا تپق در خبرخوانی او دیده نمی‌شد حال آن که ما در این مدت با صدها اشتباه، ایراد، تپق و مشکل مواجه بودیم.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: