آخرین اخبار
کد خبر: ۲۳۷۸۰
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
معاون آموزش متوسطه:
معاون آموزش متوسطه گفت: با موافقت سازمان سنجش در نظر داریم برای جلوگیری از تداخل امتحان نهایی، آزمون کنکور نیمه دوم تیر ماه برگزار شود .

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی"  به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علی زرافشان در حاشیه نمایشگاه دستاوردها و عملکرد یکساله آموزش و پرورش اظهار داشت: قاعدتا تغییر ساختار در نظام آموزشی آن هم پس از سال ها برای خانواده ها دشوار است اما این موضوع برای اولیایی که فرزند اول ابتدایی دارند کاری سخت نیست.

وی با اشاره به استقرار پایه دوازدهم و تغییرات آن گفت: کاهش ساعت آموزشی در این پایه به یک چالش تبدیل شده چرا که موضوع کنکور و پایه دوازدهم همزمان با هم در جریان هستند.باتوجه به 35 ساعت آموزشی دانش آموزان پایه دوازدهم، براساس رایزنی با شورای پذیرش دانشجو در نظر داریم برای جلوگیری از تداخل امتحان نهایی و آزمون کنکور،کنکور نیمه دوم تیر ماه برگزار شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: تغییر زمان کنکور به دانش‌آموزان فرصت بیشتری برای آمادگی تحصیلی می دهد و سازمان سنجش هم با تغییر زمان کنکور موافقت کرده است.89.24 درصد داوطلبان از طریق سوابق تحصیلی وارد دانشگاه می شوند، بنابراین اصرار برای سوابق تحصیلی به این دلیل است که این موضوع می تواند کنکور را حذف کند آزمونی که سیطره آن به دوره ابتدایی کشیده شده است.

زرافشان درباره پیوست محتوای آموزشی بین محتوای آموزش و پرورش و سازمان سنجش گفت: محتوای آموزشی آموزش و پرورش با سازمان سنجش پیوستگی دارد اما در شیوه اجرا، سازمان سنجش از سئوالات‌ 4 گزینه‌ای استفاده می‌کند که گاهی جنبه روان سنجی دارد. به عنوان مثال اولین سوال سخت‌ترین سوال محسوب می‌شود و داوطلب کنکور باید آمادگی لازم را داشته باشد تا بتواند شرایط را مدیریت کند.

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: