کد خبر: ۲۴۴۰۶
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
در پرونده شکایت ایران رخ داد:
دولت و وزیر خارجه آمریکا به حکم دادگاه لاهه درباره شکایت ایران از این کشور به‌دلیل تحریم‌های یکجانبه واشنگتن واکنش نشان دادند.

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی" به نقل از خبرگزاری فرانسه، دولت آمریکا به حکم دیوان بین‌المللی دادگستری درباره شکایت ایران از آمریکا به‌دلیل تحریم‌های یکجانبه واشنگتن علیه تهران واکنش نشان داده و اعلام کرد: حکم این دادگاه بی ارزش است و این نهاد در موضوع تحریم‌های ایران صلاحیت رسیدگی به پرونده را ندارد.

همچنین مایک پامپئو در کنفرانسی خبری در حضور اصحاب رسانه گفت: آمریکا به توافق مودت با ایران پایان می‌دهد.به دلیل اینکه ایران از دادگاه بین المللی دادگستری برای حمله به آمریکا سوء استفاده کرده،امروز ایالات متحده به پیمان مودت با ایران پایان می‌دهد.تصمیم دادگاه لاهه درست نیست و برای آن متاسف هستیم. برای مسائل انسان دوستانه و مردم ایران استثنا قائل هستیم.

بنابراین گزارش،دیوان لاهه روز چهارشنبه حکم موقت در این پرونده را بر اساس اینکه تحریم ها جان شهروندان ایرانی را به خطر انداخته اعلام کرد و از دولت آمریکا خواست تا صدور حکم نهایی، موانع صدور اقلام بشردوستانه به ایران را برطرف کند.ایران پیشتر اعلام کرده بود از ایالات متحده به‌دلیل نقض تعهدات بین‌المللی و مشخصاً عهدنامه مودت و روابط اقتصادی و حقوق کنسولی سال 1334 (1955) شکایت کرده است. شکایت ایران در تاریخ 25 تیرماه 97 به‌ثبت رسید.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: