کد خبر: ۲۴۴۱۲
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
افت قیمت سهام شرکت های تکنولوژی موجب پیشروی روند نزولی در دیگر صنایع شد و افت میزان واردات چین به آمریکا شرکت های این صنعت را از تأمین قطعه عاجز ساخت.

بازارهای آسیایی یکی از سخت ترین هفته های کاری خود را در حالی به اتمام رساندند که فشار فروش بر سهام شرکت های تکنولوژی موجب افت شاخص بازارهای این منطقه شد.

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی" به نقل از (سنا)، بازارهای آسیایی آخرین روز کاری هفته را با افت شاخص ها سپری کردند در حالی که افزایش نرخ دلار و انتظار برای انتشار آمار نرخ بیکاری آمریکا تأثیر بسزایی در این روند داشت.

افت قیمت سهام شرکت های تکنولوژی موجب پیشروی روند نزولی در دیگر صنایع شد و افت میزان واردات چین به آمریکا شرکت های این صنعت را از تأمین قطعه عاجز ساخت.

در این بین، قیمت سهام شرکت لنوو با افت 23 درصدی در هنگ کنگ رو به رو شد و شاخص نزدک هم افت 2 درصدی را از آن خود کرد.

این در حالی است که، سرمایه گذاران در انتظار آمار نرخ بیکاری آمریکا هستند که تا ساعات دیگر منتشر خواهد شد . از سوی دیگر، انتظار رشد نرخ بهره در آمریکا بازارها را تحت تأثیر قرار داده است. نرخ اوراق قرضه 10 ساله آمریکا با رشد 3.2 درصدی مواجه شده و رکورد هفت ساله خود را پشت سر گذاشته است.

کارشناسان معتقدند افزایش نرخ اوراق قرضه این کشور عاملی برای رشد هزینه های تامین مالی در سایر کشورها و کسری بودجه و خروج سرمایه دیگر کشورها از آمریکا خواهد شد.

پیش بینی تحلیل گران در خصوص گزارش نرخ بیکاری آمریکا رشد 0.3 درصدی دستمزدها و کاهش 0.1 درصدی نرخ بیکاری در این کشور است که در صورت مغایرت،  شاخص های آمریکا دوباره روند نزولی را پیش خواهند گرفت .

اما در بازارهای آسیا، شاخص آسیا پاسفیک افت 0.6 درصدی داشت و تاپیکس ژاپن نیز با روند منفی 0.5 درصدی رو به رو شد در حالی که بازار هنگ کنگ با افت 0.5 درصدی شاخص اصلی رو به رو شد.

شاخص کاسپی در کره جنوبی نیز افت 0.3 درصدی را از آن خود کرد.

در بازارهای کالایی، قیمت نفت وست تگزاس با رشد 0.8 درصدی به هر بشکه 74 دلار و 91 سنت رسید و قیمت طلا نیز با افت 0.1 درصدی هر اونس یک هزار و 198 دلار معامله شد. قیمت مس در بورس فلزات لندن نیز با افت 1.2 درصدی هر تن 6 هزار و 213 دلار داد و ستد شد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: