کد خبر: ۲۴۴۶۱
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
درپی تشدید تنش بین دو کشور بزرگ جهان، پالایشگاه‌های چین در تصمیمی مهم واردات نفت از آمریکا را کاملا" متوقف کردند.

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی" به نقل از راشاتودی، علیرغم آنکه نفت در فهرست کالاهای آمریکایی مشمول تعرفه گمرکی در چین قرار ندارد، اما پالایشگاه‌های چینی واردات نفت از آمریکا را به طور کامل متوقف کرده‌اند. اصلی‌ترین دلیل این مسئله تشدید تنش تجاری بین چین و آمریکا به عنوان دو اقتصاد بزرگ جهان بوده و باعث شده چین به عنوان دومین مشتری نفت آمریکا خرید نفت این کشور را متوقف کند.

شی‌ چانلین مدیر مؤسسه CMES در حاشیه نشست صنعت دریانوردی جهانی در هنگ کنگ گفت: یکی از بزرگترین ارائه دهندگان خدمات حمل و نقل برای انتقال نفت آمریکا به چین هستیم. پیش از جنگ تجاری بین چین و آمریکا فعالیت خوبی داشتیم اما انتقال نفت از آمریکا به چین اخیرا به طور کامل متوقف شده است.متاسفانه این جنگ تجاری بین دو کشور شکل گرفته و به طور حتم این مسئله برای صنعت کشتیرانی مطلوب نخواهد بود.

وی افزود: جنگ تجاری چین را مجبور کرده برای تامین دانه‌های روغنی به سمت دیگر کشورها برود و هم اکنون اکثر غلات و دانه‌های روغنی را از کشورهای آمریکای جنوبی تامین می‌کند.

بنابراین گزارش،در ماه آگوست چین با واردات روزانه 334 هزار بشکه نفت از آمریکا دومین مشتری نفت این کشور شد.چین بخش قابل توجهی از نیاز به نفت را با واردات روزانه1.2 میلیون بشکه نفت از روسیه و همچنین عربستان و ایران تامین می‌کند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: