کد خبر: ۲۴۴۷۱
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
هشدار دادگستری :
حراست وزارت دادگستری درباره نامه‌های الکترونیکی جعلی و آلوده به بدافزار جاسوسی که به برخی از مردم به نام وزارتخانه ارسال می‌شود، هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی"، حراست مرکزی وزارت دادگستری در خصوص نامه‌های الکترونیکی جعلی که به برخی از مردم به نام این وزارتخانه ارسال می‌شود، با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: عده‌ای افراد سودجو با جعل عنوان وزارت دادگستری و آدرس پست الکترونیکی مربوطه اقدام به ارسال نامه‌های الکترونیکی آلوده با عناوینی مانند سامانه رسیدگی به شکایات، دادگاه‌های عمومی و انقلاب اسلامی، پایگاه اطلاعاتی وزارت دادگستری و ...، برای برخی از اقشار جامعه کرده و طی آن خواننده را ترغیب به باز کردن پیوست‌های نامه می‌کنند.

با بررسی‌های به عمل آمده و همکاری دستگاه‌های نظارتی مشخص شد، پیوست‌های مذکور آلوده به بدافزار جاسوسی بوده و امکان سرقت اطلاعات و سوء استفاده از آن‌ها وجود دارد. لذا از تمام هموطنان درخواست می‌شود ضمن توجه به الزامات و توصیه‌های امنیتی و حفظ حریم خصوصی در فضای مجازی، از باز کردن هر نوع نامه الکترونیکی ناشناس و مشکوک و یا باز کردن پیوست آن‌ها و لینک‌های نامطمئن جداً خودداری کنند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: