کد خبر: ۲۴۴۹۴
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
در گزارش پیش‌نگر اخبار مهم مرتبط با معاملات آتی زعفران در بورس کالاها، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز، سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.

اخبار  تاثیرگذار بر بازار:

  • در بازار ارز جوی مبهم حاکم است و نرخ‌های چندان قابل اتکایی به گوش نمی‌رسد. در آخرین معاملات روز گذشته قیمت‌هایی در محدوده 13500 تومان برای دلار مطرح می شد اما برخی از فعالان بازار از پایین آمدن ملموس حجم معاملات خبر می دادند. امروز درهم امارات در محدوده 3600 دلار در نوسان است.
  • امروز نماد گواهی پسرده زعفران نگین بهمن 97 در بازار درج شد و احتمالا به زودی معاملات در این ابزار آغاز می‌شود. درج این نماد نگرانی بخشی از معامله‌گرا‌ن بازار آتی در زمینه تسویه فیزیکی قرارداد آتی دی را رفع خواهد کرد.

اطلاعیه های بازار:

تا این لحظه از روز دوشنبه اطلاعیه جدیدی منتشر نشده است.

بازار زعفران و ارز داخلی  (دوشنبه 16 مهر):

قیمت تسویه روز گذشته و بازه مجاز قیمت امروز (‌ دوشنبه 16 مهر)

 

تحلیل موقعیت تعهدی بازار (با توجه به آمار دو جلسه اخیر معاملاتی هر قرارداد)

موقعیت تعهدی باز نشان دهنده چیست؟

موقعیت تعهدی بازار نشان دهنده مجموع قراردادهای آتی است که هنوز تسویه نشده اند. به عبارتی موقعیت‌هایی هستند که از سوی معامله‌گران بسته نشده یا به مرحله تسویه فیزیکی نرسیده اند.

راهنما: افزایش موقعیت باز در روند صعودی یا نزولی، هشدار بر ادامه روند صادر می‌کند. کاهش موقعیت باز در روندها نشان دهنده احتمال تضعیف روند و بازگشت است. همراهی  داده های مربوط به تغییرات حجم با موقعیت باز به عنوان سیگنال تایید محسوب می‌شود.

هشدار: با توجه به وضعیت صف نشینی  و تغییرات رادیکال قیمت در قراردادها، از ناحیه تغییرات موقعیت های باز و حجم معاملات نمی توان سیگنال قوی دریافت کرد.

 

خرید و فروش حقیقی- حقوقی (با توجه به آمار آخرین معاملات)

حمایت و مقاومت مهم :

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: