کد خبر: ۲۵۰۳۹
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
در بازار امروز از آنجایی که اخبار خاصی به بازار مخابره نشده است و همچنین خبری از اطلاعیه و گزارش های شرکت ها نمی باشد و همچنین با توجه به تعطیلات پیش رو به نظر می رسد شاهد بازاری باشیم که در آن عرضه بر تقاضا پیشی بگیرد و تک سهم ها بیشتر مورد توجه اهالی بازار قرار بگیرد.

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی" به نقل از شرکت مشاور سرمایه گذاری ابن سینا مدبر (اماکو)، روز گذشته بازار بورس در حالی سپری شد که در ابتدای بازار با توجه به گزارش خوب شش ماهه بانک پاسارگاد تقاضای خوبی را برای نمادهای بانکی شاهد بودیم اما در نیمه های بازار خبر رد لایحه CFT توسط شورای نگهبان جو منفی را به وجود آورد به طوری که بانک ملت به عنوان لیدر بانکی ها صف فروش را تجربه کرد. در سایر گروه ها نیز وضعیت کم و بیش به همین منوال بود. در خودرویی ها نیز خساپا گرچه در درصدهای منفی مورد معامله قرار داشت ولی با انتشار این خبر به صف فروش رسید. البته هیچکدام از صف فروش ها پایدار نبود و به سرعت جمع شدند و این امر تنها نشان دهنده وجود رفتار احساسی  سرمایه گذاران را نشان می دهد. بر همین اساس شاخص کل نیز با توجه به این چرخش بازار در حالی که در ابتدای ساعات معاملات حدود 900 واحد رشد را ثبت کرده بود در نهایت با 530 واحد کاهش به کار خود پایان داد. از آنسو همزمان با انتشار این خبر در بازارهای موازی مانند ارز و سکه شاهد نوسانات خاصی نبودیم و این نشان دهنده این است که این نوع رفتارهای هیجانی تنها در بازار سهام دیده می شود و بازارهای دیگر هوشمندانه تر نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند.

در خبرها از نهایی شدن برقراری ارتباط مالی ایران و هند از طریق بانک UCO اخباری به گوش می رسد. ارتباط مالی بین هند و ایران از سوی این بانک بر اساس روپیه انجام خواهد شد. در خبر دیگری در همین راستا و  در خصوص تحریم ها آمریکا کشورهای طرف برجام که در چارچوب این توافق، در حال همکاری در برنامه هسته‌ای صلح‌‌آمیز ایران هستند را از تحریم های خود در این زمینه معاف می‌کند. پیش از این نیز هشت کشور از تحریم های نفتی علیه ایران معاف شده بودند. به نظر می رسد هرچه کشورهای بیشتری از تحریم های آمریکا معاف شوند در نهایت اثربخشی تحریم ها کمتر خواهد شد و این به نفع ایران خواهد بود.

در کدال کیمیا و فزرین از برنده شدن در مزاید فروش ماده معدنی خبر دادند به طوری که کیمیا برنده 5000 تن ماده معدنی سولفوره روی با عیار 18 درصد شد و فزرین نیز برنده 6500 تن ماده معدنی سولفور کربناته با عیاره 18 درصد روی و 2 درصد سرب خبر داد. در اطلاعیه دیگری ثنوسا خبر از افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها داد.

بازارهای جهانی در ابتدای امروز با روند منفی کار خود را شروع کردند. روی با اندکی کاهش در محدوده 2545 دلار/تن و مس نیز در محدوده 6250 دلار/تن در حال داد و ستد می باشد. نفت نیز در محدوده 72.4 دلار در هر بشکه در حال معامله است. اما در بازار امروز از آنجایی که اخبار خاصی به بازار مخابره نشده است و همچنین خبری از اطلاعیه و گزارش های شرکت ها نمی باشد و همچنین با توجه به تعطیلات پیش رو به نظر می رسد شاهد بازاری باشیم که در آن عرضه بر تقاضا پیشی بگیرد و تک سهم ها بیشتر مورد توجه اهالی بازار قرار بگیرد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: