کد خبر: ۲۸۱۲۰
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
بانک اقتصاد نوین در خصوص واگذاری ۶ درصد سهام شرکت تامین سرمایه نوین و آماده عرضه اولیه، دست به شفاف سازی زد و با توقف نماد روبرو شد.

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی"، بانک اقتصاد نوین که با سرمایه اسمی 1.31 هزار میلیارد تومانی در بازار اول معاملات بورس حضور دارد درخصوص واگذاری 6 درصد سهام شرکت تامین سرمایه نوین دست به شفاف سازی زد و با توقف نماد روبرو شد.

بر این اساس،"ونوین" که یکی از سهامداران عمده تامین سرمایه نوین و آماده عرضه اولیه 10 درصدی فردا است، اعلام کرد: ۴۲۰ میلیون سهم شرکت تامین سرمایه نوین به مبلغ ۲۵۰ تومان در قالب اقساط ۵ ساله با نرخ ۱۵ درصد به شرکت واگذار شد که از این بابت سود حصه نقدی ۶۱.۳ میلیارد تومان بوده و ۵۱.۶ میلیارد تومان سود سنوات آتی خواهد بود که به مرور و پس از وصول اقساط شناسایی خواهد شد.

در این واگذاری که یکشنبه ۲۱ اسفند صورت گرفته ۶ درصد سهام تامین سرمایه نوین به قیمت پایه هر سهم ۳۷۲۹ ریال و جمع مبلغ معامله ۱۵۶.۶ میلیارد تومان به "تنوین" به فروش رفته که بهای تمام شده سهام یا حق تقدم واگذار شده در دفاتر شرکت ۴۳.۶ میلیارد تومان و سود و زیان واگذاری پس از کسر مخارج انتقال ۱۱۲ ممیز ۹ میلیارد تومان بوده است.

همچنین درصد مالکیت این بانک قبل از واگذاری ۳۳ درصد بوده پس از آن به ۲۷ درصد کاهش یافته است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: