کد خبر: ۷۹۱۲
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
آنچه که در روزهای اخیر در فضاهای مجازی و گاه رسانه های صاحب اعتبار و نیمه رسمی در خصوص مسائل مالی و حقوق و مزایای دریافتی مسئولان ارشد بیمه مرکزی منتشر شد و همچنان مباحث مربوط به آن در یک فضای کاملا احساسی دنبال می شود ابهاماتی را به دنبال داشت.
آنچه که در روزهای اخیر در فضاهای مجازی و گاه رسانه های صاحب اعتبار و نیمه رسمی در خصوص مسائل مالی و حقوق و مزایای دریافتی مسئولان ارشد بیمه مرکزی منتشر شد و همچنان مباحث مربوط به آن در یک فضای کاملا احساسی دنبال می شود ابهاماتی را به دنبال داشت.
نگاهی گذرا به سوابق اجرایی و مدیریتی رییس کل بیمه مرکزی جای تردیدی باقی نمی گذارد که تصمیم سازان اقتصاد کشور در انتصاب خود دواصل "صلاحیت فنی" و "سلامت مالی" را با حساسیت ویژه ای دنبال کرده اند تا سکان این نهاد حاکمیتی ، نظارتی ، حمایتی و هدایتی در دست متخصصان متعهد این عرصه باشد.
استفاده رسانه های مجازی از کلیدواژه هایی نظیر "بحران" ، "زلزله" ، "خشم کارکنان" ، حقوق باورنکردنی" و نظایر آن از واژگانی است که مردم در چند سال گذشته به آن خو گرفته اند و به ابزاری برای تخریب مسئولان مملکت مبدل شده است.
انتشار فیش حقوقی برخی از مدیران ارشد بیمه مرکزی که عمده ارقام آن مربوط به معوقات قانونی و وام های مصوب است در شرایط کنونی یک پیام ویژه برای مسئولان نهادها و سازمان های دیگر دارد و آن هم این است که توپخانه بازماندگان رانت خوارانی که دستشان از منابع بیت المال ، کوتاه شده تحرکات وسیع خود را برای بازگشت به قدرت آغاز کرده اند و به شکلی ناشیانه و شیوه ای نخ نما قصد دارند مسئولان را از ادامه مسیر تخصص و حرفه ای گری دلسرد کنند.
گردانندگان پشت پرده پروژه تخریب چهره مسئولان بیمه مرکزی پیش از آنکه استدلالی برای ادعاهای رنگارنگ خود داشته باشند تنها تلاش می کنند با تحریک احساسات پاک و عواطف قابل احترام مردم حرکت ساده انگارانه خود را یک افشاگری قهرمانانه تلقی کنند و این در حالی است که رییس کل بیمه مرکزی که با شعار"شفاف سازی مالی و عملکردی" مسئولیت این مجموعه را پذیرفته، بارها و بارها نسبت به احتمال وقوع فساد مالی در صنعت بیمه هشدار داده و از مفاسد مالی گذشته نیز پرده برداشته است.فسادی که قربانیانی از جنس مدعیان پاکدستی داشت و هنوز برخی از آنان در زندان به سر می برند و پرونده برخی دیگر نیز هنوز روی میز محاکم قضایی ورق می خورد.
روابط عمومی بیمه مرکزی تحرکاتی تا این حد ناپخته و نسنجیده را لایق صدور جوابیه نمی داند اما به دلیل ابراز تاسف از بازی بدخواهان دولت تدبیر و امید با احساسات ملت شریف و ایجاد هیجانات کاذب در جامعهاین چند سطر را منتشر می کند و انشالله به زودی واکنش رسمی نهادهای نظارتی کشور در این خصوص ، نقاط تاریک این جوسازی نافرجام را روشن خواهد کرد.
بی تردید ادامه این فشارها ، استفاده از حربه زنگ زده سیاه نمایی،تکرار تهمت پراکنی ها و اتهام زنی ها نه تنها در عزم مدیران بیمه مرکزی برای توسعه این صنعت و افزایش سطح رفاه اقتصادی و امنیت اجتماعی خللی وارد نخواهد شد بلکه خادمان ملت ایران را برای تداوم سازندگی تحت لوای پیام مقام معظم رهبری – اقدام و عمل – و سیاست های شفاف دولت تدبیر و امید در عرصه توسعه و پیشرفت ، مصمم تر خواهد کرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: