عصر مالی

بازار سرمایه
نخستین کارگزاری بورس سال آینده در بورس عرضه می‌شود
دبیرکل کانون کارگزاران:

نخستین کارگزاری بورس سال آینده در بورس عرضه می‌شود

دبیر کانون کارگزاران بورس گفت: فرآیند تبدیل شدن شرکت‌های کارگزاری بورس اوراق بهادار به سهامی عام در هیأت مدیره سازمان بورس قرار دارد و پیش‌بینی می‌شود، اولین کارگزاری سهامی عام شده تا نیمه سال آینده در بورس عرضه شود.
کسب سود ۳ هزار میلیارد ریالی
طی دی ماه صورت گرفت؛

کسب سود ۳ هزار میلیارد ریالی "تاصیکو"

شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین در دوره یک ماهه منتهی به ۳۰ دی ماه ۱۳۹۸، خریدار و فروشنده سهام چند شرکت بورسی بود و از واگذاری‌های خود مبلغ بابت ۳ هزار و ۴۸۱ میلیارد و ۲۱۰ میلیون ریال سود کسب کرد.
عرضه مازاد زغال‎سنگ حرارتی در بورس انرژی
دبیر انجمن زغال‌سنگ ایران خبر داد:

عرضه مازاد زغال‎سنگ حرارتی در بورس انرژی

دبیر انجمن زغال‌سنگ ایران با اشاره به خبری مبنی بر توسعه ظرفیت‌های صنعت زغال‌سنگ با کمک بازار سرمایه گفت: مقرر شده در مرحله اول، تولیدکنندگان زغال‌سنگ حرارتی ترغیب به عرضه محصولات خود در بورس شوند و در مرحله دوم، مازاد زغال‌سنگ کک شو در بورس عرضه شود.
مروری بر پرتفوی دی ماه
در کدال منتشر شد؛

مروری بر پرتفوی دی ماه "وبانک"

ارزش بازار شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی (سرمایه‌گذاری بانک ملی) در دوره یک ماهه منتهی به ۳۰ دی ماه ۱۳۹۸، با افزایش ۱۸ هزار و ۳۹۵ میلیارد و ۳۱۶ میلیون ریال به ۱۳۲ هزار و ۲۶۹ میلیارد و ۸۳۰ میلیون ریال رسید.
سود هر سهم
نسبت به دوره مشابه در سال گذشته؛

سود هر سهم "دعبید" افزایشی بود

شرکت داروسازی دکتر عبیدی در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۳۰ آذر ماه ۱۳۹۸، به ازای هر سهم خود یک هزار و ۱۰۴ ریال کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته که سود هر سهم ۷۲۹ ریال اعلام شده بود، از افزایش ۵۱ درصدی برخوردار است.
افزایش ۱۸ هزار میلیاردی ارزش بازار
طی تیر ماه صورت گرفت؛

افزایش ۱۸ هزار میلیاردی ارزش بازار "وغدیر"

ارزش شرکت سرمایه‌گذاری غدیر در دوره یک ماهه منتهی به ۳۱ تیر ماه ۱۳۹۸، با افزایش ۱۸ هزار و ۵۶۳ میلیارد و ۴۴۶ میلیون ریال به ۲۱ هزار و ۲۳۷ هزار و ۵۸۴ میلیارد و ۶۵۷ میلیون ریال رسید.
حل مشکل قرارداهای هوشمند از طریق بلاک‌چین
مدیرعامل فرابورس ایران مطرح کرد:

حل مشکل قرارداهای هوشمند از طریق بلاک‌چین

مدیرعامل فرابورس به امتیازاتی که تکنولوژی بلاک‌چین می‌تواند برای بازار سرمایه به همراه داشته باشد اشاره کرد و گفت: حوزه بلاک‌چین می‌تواند یکی از مهمترین چالش‌های این بازار یعنی قراردادهای هوشمند (Smart Contracts) را حل کند.
درآمد ۷ شرکت دارویی افزایشی بود
در آمار‌های تجمعی؛

درآمد ۷ شرکت دارویی افزایشی بود

شرکت‌های داروسازی سبحان انکولوژی، شیمی دارویی داروپخش، لابراتوار‌های رازک، داروسازی کاسپین تامین، داروسازی دکتر عبیدی، داروسازی تولید دارو، داروسازی کوثر با انتشار گزارش عملکرد فعالیت منتهی یک ماهه منتهی به ۳۰ آذر ماه اعلام کردند درآمد تجمعی آن‌ها تا انتهای تاریخ یاد شده، به صورت افزایشی بوده است.
از قدرت ابزارهای مالی اسلامی نمی توان گذشت/بررسی سهم بازارهای مالی ایران در جهان
جانشین رئیس سازمان بورس در امور بین‌الملل:

از قدرت ابزارهای مالی اسلامی نمی توان گذشت/بررسی سهم بازارهای مالی ایران در جهان

جانشین رئیس سازمان بورس در امور بین‌الملل با اشاره به اهمیت توسعه ارتباط با بازارهای مالی جهان، گفت: پیش‌بینی شده ارزش بازار مالی اسلامی در سال ۲۰۲۰ به سه تریلیون دلار برسد که ایران می‌تواند سهم بالایی در این بخش داشته باشد.
پیشنهاد افزایش سرمایه ۲۱۵ درصدی
در مجمع عمومی مطرح شد؛

پیشنهاد افزایش سرمایه ۲۱۵ درصدی "قاروم"

هیات مدیره شرکت ارومیه پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی، معادل ۲۱۵ درصد را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت پیشنهاد داد.
امکان حراج اموال مازاد بانک‌ها با همکاری بورس/ ۱۷ هزارمیلیارد تومان آماده واگذاری
وزیر امور اقتصادی و دارایی:

امکان حراج اموال مازاد بانک‌ها با همکاری بورس/ ۱۷ هزارمیلیارد تومان آماده واگذاری

فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد در مراسم رونمایی از سامانه اموال مازاد بانک‌ها (دولتی و خصوصی شده)، راه اندازی این سامانه را گامی بزرگ برای آزادسازی منابع بانک‌ها برای اعطای تسهیلات بیشتر به بخش‌های اقتصادی و رونق بخشی به تولید کالا و خدمات برشمرد.
بورس؛گذرگاه هدایت نقدینگی مخرب به چرخه تولید
کارشناس بازار سرمایه عنوان کرد:

بورس؛گذرگاه هدایت نقدینگی مخرب به چرخه تولید

مدیر معاملات کارگزاری بانک پاسارگاد، سرمایه گذاری در بورس را راهی برای اصلاح نقدینگی مخرب در کشور دانست و گفت: هر چه نقدینگی سرگردان به سمت بازار سرمایه سوق داده شود، آثار نقدینگی مخرب، تورم و نوسانات هیجانی کاهش می‌یابد.
درآمد تجمعی
طی ۸ ماه؛

درآمد تجمعی "خکاوه" به ۲ هزار میلیارد ریال رسید

شرکت سایپا دیزل در دوره ۸ ماهه منتهی به پایان آبان ماه ۱۳۹۸، معادل ۲ هزار و ۲۳۵ میلیارد و ۴۵۴ میلیون ریال از محصولات خود را به فروش رساند که نسبت به دوره مشابه در سال پیش از افزایش برخوردار بوده است.
جعبه ابزار بورس تکمیل است/فعالیت ٢١١صندوق مشترک سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در یازدهمین نشست بازارهای سرمایه اسلامی:

جعبه ابزار بورس تکمیل است/فعالیت ٢١١صندوق مشترک سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه

صبح امروز یازدهمین نشست بازارهای سرمایه اسلامی با حضور دکتر شاپور محمدی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، مدیران ارشد بازار سرمایه کشور و نمایندگان کشورهای اسلامی برگزار شد.
ارزش بازار
طی آبان ماه؛

ارزش بازار "پارسان" کاهشی بود

ارزش بازار گروه سرمایه‌گذاری نفت و گاز پارسیان در دوره یک ماهه منتهی به ۳۰ آبان ماه ۱۳۹۸، با کاهش ۱۸ هزار و ۵۸۲ میلیارد و ۳۶۹ میلیون ریال به ۳۸۱ هزار و ۲۰۶ میلیارد و ۸۱۷ میلیون ریال رسید.
۱
خبر ویژه
جدیدترین اخبار
سه‌شنبه ۰۸ مرداد ۱۳۹۸
يکشنبه ۰۶ مرداد ۱۳۹۸
يکشنبه ۰۶ مرداد ۱۳۹۸
پربازدید ها