• کد خبر: ۱۸۶۹۵
  • تعداد بازدید: ۵۵۰
مدیرعامل شرکت صحرا:

ایجاد معماری نوین سیستم معاملات

معماری نوین سیستم معاملات آنلاین شرکت صحرا که از سال گذشته به کارگزاران عرضه شده است، این امکان را می دهد تا به سرعت محصولات جدید بازار سرمایه امکان معاملات از طریق این بستر را داشته باشند.

 

مدیر عامل شرکت صحرا همزمان با اجرایی شدن معاملات اختیار معامله در بورس تهران از امروز اعلام کرد: بهره گیری از این معاملات این امکان را می دهد تا محصولات جدید بازار سرمایه به سرعت از طریق این بستر معامله شوند.

مهرداد روحانی، مدیر عامل شرکت صحرا به پایگاه خبری عصرمالی گفت: شرکت صحرا به عنوان پیش رو در فراهم کردن زیرساخت معاملاتی ابزارهای نوین بازار سرمایه، اقدام به توسعه قابلیت معاملات قراردادهای اختیار معامله سهام در مدت کوتاهی کرد.

 وی افزود: معماری نوین سیستم معاملات آنلاین شرکت صحرا که از سال گذشته به کارگزاران عرضه شده است، این امکان را می دهد تا به سرعت محصولات جدید بازار سرمایه امکان معاملات از طریق این بستر را داشته باشند.

به گفته وی شرکت صحرا اهمیت بسیار زیادی به توسعه معاملات برخط ابزارهای نوین بازار سرمایه می دهد و هم اکنون زیرساخت معاملاتی آتی سکه این شرکت عمده معاملات این بازار را شامل می شود.

روحانی گفت: قرارداد اختیار معامله سهام نیز با توجه به جایگاهی که در حجم معاملات بازارهای بین المللی دارد امکان رشد فراوانی در بازار سرمایه ایران دارد و به همین دلیل شرکت صحرا با الویت بالا اقدام به پیاده سازی بستر معاملات این قراردادها کرد.

وی تصریح کرد: همچنین با توجه به اینکه این ابزار معاملاتی در core OMS شرکت صحرا طراحی و پیاده سازی شده بنابراین به طور همزمان از امروز علاوه بر دسترسی از طریق واسط های کاربری برخط شرکت صحرا؛ از طریق واسط های API در دسترس تمام ذینفعان بازار سرمایه جهت انجام معاملات الگوریتمی و خودکار است.

شایان ذکر است دیروز یک شنبه 30 ام مهرماه سال 1396، برای اولین بار معاملات قراردادهای اختیار معامله سهام در بورس تهران بر روی سهام شرکت فولاد مبارکه اتفاق افتاد. امکان معاملات این تم در حال حاضر فقط از بستر نرم افزار معاملاتی آنلاین شرکت صحرا فراهم شده است.

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها