• کد خبر: ۲۰۹۱
  • تعداد بازدید: ۱۵۰۲
سایت saham-sms.ir به زودی فیلتر می شود

از طریق این سایت سهام نخرید به زودی فیلتر خواهد شد + آدرس

روز گذشته مکاتبات لازم با مسوولان ذیربط برای فیلترینگ سایت saham-sms.ir انجام پذیرفته است.
مدیر نظارت بر بورس ها و بازارهای سازمان بورس و اوراق بهادار از فیلتر شدن سایت saham-sms.ir  طی روزهای آتی خبر داد.به گزارش عصر مالی به نقل از سنا، محمودرضا خواجه نصیری، در خصوص راه اندازی سایتی که اخیراَ اقدام به معامله 11 شرکت (سهامی خاص) خارج از بورس می کند، گفت: بر اساس بند یک ماده 49 قانون بازار اوراق بهادار هر گونه اقدامی مثل بورس، فرابورس، کارگزاری، پردازش اطلاعات مالی، خریدار و فروش سهام مستلزم اخذ مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار است.

وی با بیان اینکه خرید و فروش خارج از بورس برای شرکت های سهامی خاص و حتی عام موضوع جدیدی نیست، گفت: آنچه امروز مورد توجه سازمان بورس و اوراق بهادار قرار گرفته طراحی سایتی است که مشابه کارگزاری های رسمی دارای مجوز، اقدام به فعالیت کرده است.

این مقام مسوول با بیان اینکه اگر خود شرکت ها اقدام به طراحی سایت برای خرید و فروش سهام شرکت هایشان کنند ایرادی وجود ندارد، خاطر نشان کرد: اما از آنجایی که یک گروه به طور شخصی با طراحی سایتی مانند یک کارگزار رسمی اقدام به پردازش اطلاعات و خرید و فروش سهام این دسته از شرکت ها کرده است به دنبال آن هستیم که با پیگیری از مراجع ذیربط این سایت فیلتر شود. خواجه نصیری در پایان خاطر نشان کرد: روز گذشته مکاتبات لازم با مسوولان ذیربط برای فیلترینگ این سایت انجام پذیرفته است.

به گزارش عصر مالی سایت مذکور با عرضه آنچه سهام شرکت های پدیده ، تبرک، پردیسبان، سپاد و ... می نامد در حال ایجاد اخلال در بازار سرمایه کشور است.
نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها