• کد خبر: ۲۳۷۸۰
  • تعداد بازدید: ۷۵۰۰
معاون آموزش متوسطه:

زمان برگزاری کنکور ۹۸ تغییر می‌کند

معاون آموزش متوسطه گفت: با موافقت سازمان سنجش در نظر داریم برای جلوگیری از تداخل امتحان نهایی، آزمون کنکور نیمه دوم تیر ماه برگزار شود .

به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی"  به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علی زرافشان در حاشیه نمایشگاه دستاوردها و عملکرد یکساله آموزش و پرورش اظهار داشت: قاعدتا تغییر ساختار در نظام آموزشی آن هم پس از سال ها برای خانواده ها دشوار است اما این موضوع برای اولیایی که فرزند اول ابتدایی دارند کاری سخت نیست.

وی با اشاره به استقرار پایه دوازدهم و تغییرات آن گفت: کاهش ساعت آموزشی در این پایه به یک چالش تبدیل شده چرا که موضوع کنکور و پایه دوازدهم همزمان با هم در جریان هستند.باتوجه به 35 ساعت آموزشی دانش آموزان پایه دوازدهم، براساس رایزنی با شورای پذیرش دانشجو در نظر داریم برای جلوگیری از تداخل امتحان نهایی و آزمون کنکور،کنکور نیمه دوم تیر ماه برگزار شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: تغییر زمان کنکور به دانش‌آموزان فرصت بیشتری برای آمادگی تحصیلی می دهد و سازمان سنجش هم با تغییر زمان کنکور موافقت کرده است.89.24 درصد داوطلبان از طریق سوابق تحصیلی وارد دانشگاه می شوند، بنابراین اصرار برای سوابق تحصیلی به این دلیل است که این موضوع می تواند کنکور را حذف کند آزمونی که سیطره آن به دوره ابتدایی کشیده شده است.

زرافشان درباره پیوست محتوای آموزشی بین محتوای آموزش و پرورش و سازمان سنجش گفت: محتوای آموزشی آموزش و پرورش با سازمان سنجش پیوستگی دارد اما در شیوه اجرا، سازمان سنجش از سئوالات‌ 4 گزینه‌ای استفاده می‌کند که گاهی جنبه روان سنجی دارد. به عنوان مثال اولین سوال سخت‌ترین سوال محسوب می‌شود و داوطلب کنکور باید آمادگی لازم را داشته باشد تا بتواند شرایط را مدیریت کند.

 

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه

دانیل لاکاله:قضاوت درباره اینستکس زود است/ایران باید ارزش پول ملی خود را تقویت کند

اقتصاددان اسپانیایی قضاوت درباره اینستکس را زود و موفقیت آن را به همراهی کشور‌های مختلف وابسته دانست و گفت: ایران می‌تواند با استفاده از سیستم‌های مالی و تراکنش‌هایی که شامل تحریم‌ها نمی‌شود تحریم‌ها دور بزند. ایران باید مشکلات داخلی اقتصادش را حل کند.
دانیل لاکاله:قضاوت درباره اینستکس زود است/ایران باید ارزش پول ملی خود را تقویت کند
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها