• کد خبر: ۲۳۸۱۴
  • تعداد بازدید: ۴۹۲

شرایط پیش فروش هفته آینده محصولات سایپا اعلام شد/ تکذیب احتکار

یک مقام مسئول با اعلام پیش فروش هفته آینده محصولات سایپا و شرایط متقاضیان ، شائبه احتکار و عدم تحویل خودرو را رد کرد و توضیح داد.به گزارش پایگاه خبری "عصر مالی" ، محمدرضا ورزنده رئیس کانون انجمن صنفی نمایندگی های سایپا با اعلام نظارت شدید بر عرضه محصولات این شرکت گفت: خرید و فروش خودرو به هیچ وجه خارج از ضوابط نمایندگی ها نبوده و قطعا دلالی و واسطه گری در خارج از نمایندگی ها صورت می پذیرد. چرا که با ایجاد روش های فروش جدید و شفافیت بیشتر ، از هر رانتی جلوگیری شده است.

وی با تاکید بر فروش اینترنتی و طبق قیمت های مصوب و ثبت نام از طریق سایت سایپا افزود: در این روش با لحاظ کردن محدودیت کد ملی، متقاضیان امکان ثبت نام چندین خودرو را نخواهند داشت و خریداران تا 6 ماه نمی تواند هیچ خرید دیگری از گروه سایپا داشته باشد.

این مقام مسئول در واکنش به شائبه احتکار و عدم تحویل خودرو از کارخانه یا نمایندگی ها هم توضیح داد: مشتریان گروه سایپا می توانند گواه این موضوع باشند. چراکه در برگه تمام خودروهای عرضه شده از طریق نمایندگی ها، تاریخ تولید درج شده و زمان تولید و خروج خودرو از کارخانه تا تحویل حدود یک هفته تا 10 روز است. بنابراین امکان احتکار خودرو به هیچ عنوان پذیرفته نیست.

ورزنده افزود:همچنین خودروساز برای چرخه تولید باید محصول را عرضه و به فروش برساند تا با تامین نقدینگی بتواند قطعات را تهیه کند اما در صوت احتکار ،‌ نه تنها نقدینگی ایجاد نمی شود بلکه هزینه های مازاد نگهداری و انبارداری هم پرداخت شود که مقرون به صرفه نیست.

به گفته وی تمامی فعالیت های نمایندگی های گروه سایپا تحت کنترل و نظارت شرکت و وزارت صنعت بوده و در صورت تخلف با نمایندگی خاطی برخورد و در مواردی سلب نمایندگی می شود.

ورزنده با اشاره به اینکه در زمان هایی که بنابر عوامل مختلف از جمله تعطیلات خودروسازان تحویل خودرو به کندی صورت می گیرد حضور دلالان بیشتر از قبل مشخص می شود،تاکید کرد: با پیش فروش هفته آینده سایپا ، قطعا آرامش به بازار خودرو برخواهد گشت و بساط دلالی جمع و افراد سودجو از این بازار دور خواهد شد. 

 

 

نظرات
نظر خود را بیان کنید
نام:
ایمیل:
خبر ویژه
آخرین اخبار
پربیننده ترین خبرها